بررسی 6 طرح در کمیسیون حقوقی و نظارت شورای عالی استان‌ها

حسینی با اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون حقوقی و نظارت شورای عالی استان ها از بررسی 6 طرح در جلسه این کمیسیون خبر داد.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و نظارت شورای عالی استان‌‌ها: دادگاه‌های کیفری مراکز استان‌‌ها مرجع رسیدگی به تخلفات شوراها می‌شوند
سخنگوی کمیسیون حقوقی و نظارت شورای عالی استان‌‌ها خبر داد: برگزاری جلسه مشترک با سازمان ثبت اسناد برای تعیین تکلیف اراضی و ساختمان‌های فاقد سند
سخنگوی کمیسیون حقوقی و نظارت شورای عالی استان‌ها: به دنبال اجرای قانون بیمه اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا هستیم

دادگاه‌های کیفری مراکز استان‌‌ها مرجع رسیدگی به تخلفات شوراها می‌شوند

حسینی با اشاره به ماده 308 قانون آیین‌نامه دادرسی کیفری مصوب 1392 گفت: در این ماده دادگاه‌های کیفری مراکز استان‌‌ها را صالح به رسیدگی تخلفات شهرداران معرفی‌‌ می‌کند. در این کمیسیون پیشنهاد شد که همین دادگاه صالح به رسیدگی تخلفات شوراها نیز باشد.

۱۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷

برگزاری جلسه مشترک با سازمان ثبت اسناد برای تعیین تکلیف اراضی و ساختمان‌های فاقد سند

حسینی با اشاره به مسئله صدور پروانه ساخت برای ساختمان­های فاقد سند و قولنامه‌ه­ای گفت: قرار بر این شد در ماه بعد جلسه مشترکی بین کمیسیون عمران و حمل و نقل با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای این مسئله برگزار شود.

۱۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۵

به دنبال اجرای قانون بیمه اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا هستیم

سخنگوی کمیسیون حقوقی و نظارت شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه براساس قانون سال 85 وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی موظف به پرداخت حق بیمه، بیمه شوندگان شورا شده است گفت: متاسفانه تاکنون این اتفاق رخ نداده است. بنابراین به دنبال اجرای قانون هستیم.

۱۵:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸

ضرورت اصلاح قوانین شوراها و شهرداری ها

سید محمد حسینی با اشاره به گذشت بیش از بیست سال از تشکیل شوراها در کشور، اظهار داشت: کمیسیون حقوقی و نظارت شورای عالی استان ها در نظر دارد در راستای بهبود عملکرد شوراها، مجموعه قوانین شوراهای اسلامی، شهرداری ها و دهیاری ها و نیز آیین نامه های مربوط به آن را مورد بررسی و واکاوی مجدد قرار دهد.

۱۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۸

🎬 همه آنچه در چهلمین اجلاس شورای عالی استانها گذشت

چهلمین اجلاس شورای عالی استانها به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.با این وجود در این اجلاس نمایندگان موفق شدند 5 طرح را بررسی کرده و به تصویب برسانند.در سرخط این ماه همه آنچه در این اجلاس رخ داده را می بینید و می خوانید.

۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
سامانه ثبت تخلفات
آخرین مطالب