بارندگی های اخیر می تواند موجودی سدهای کرمان را به 70 درصد برساند

عباس زاده گفت: استان کرمان ۵ سد دارد که اکنون موجودی آب آن‌ها، حدود ۴۷ درصد است و احتمالا پس از بارش‌های فعلی، تا ۷۰ درصد آبگیری خواهد شد.

نماینده استان کرمان در شورای عالی استان ها: حدود 9 هزار میلیارد تومان خسارت به باغ‌های پسته استان کرمان وارد شده است
در گفت و گو با نماینده استان کرمان در شورای عالی استان ها بررسی شد: آخرین وضعیت سیلاب و گرد و غبار در استان کرمان
نماینده استان کرمان در شورای عالی استانها: سیلاب، وضعیت بحرانی بر استان حاکم کرده است

بحران سوخت در جنوب کرمان تبدیل به معضل شده است

خارایی گفت: بحران سوخت در جنوب کرمان تبدیل به یک معضل و بیماری شده است، ما منکر بحث قاچاق سوخت نیستیم اما این راه مقابله با این موضوع نیست، چرا ۹۵ درصد مردم باید قربانی و پاسوز کمتر از ۵ درصد قاچاق سوخت شوند؟

۱۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸

از اعتبارات ملی بازسازی معادن، هیچ مبلغی به زرند اختصاص نیافته است

پوربلوچی گفت: على‌رغم اینکه شهرستان زرند، معدن خیز است و در اثر برداشت زغال سنگ، سنگ آهن و سایر مواد معدنی خسارت زیادی به اراضی ملی و پوشش گیاهی وارد شده اما متأسفانه از اعتبارات ملی سهم بازسازی معادن، هیچ مبلغی به زرند اختصاص نیافته است که این خود از مصادیق بی‌عدالتی است.

۱۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۷

اختصاص اعتبارات کم بهره جهت ادامه کار بخش کشاورزی زرند ضروری است

پوربلوچی گفت: بخش کشاورزی شهرستان زرند در سال جاری با بیشترین خسارت و حوادث از جمله سرمازدگی شدید باغات پسته رو‌به‌رو شده است به نحوی که در دو سال متوالی در برخی از نقاط نه تنها محصول امسال بلکه محصول سال آینده را هم از بین برده است و اختصاص اعتبارات کم بهره جهت ادامه کار بخش کشاورزی زرند ضروری است.

۱۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۰

چرا از نیروهای توانمند بومی در جهاد کشاورزی جنوب کرمان استفاده نمی شود؟

خارایی گفت: عدم بکارگیری نیروهای توانمند و با دانش بومی در مدیریت جهاد کشاورزی به حق مورد نقد و گلایه است و این سؤال را در اذهان مردم جنوب کرمان ایجاد می‌کند که مگر در شهرستان‌های ما نیروی شایسته وجود ندارد که از آن‌ها استفاده نمی‌شود؟

۱۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

اینجا حد فاصل مرگ و زندگی ۲ کیلومتر است

نماینده استان کرمان در شورای عالی استان ها با اشاره به فاصله زیاد مراکز بهداشتی و درمانی در شهرستان قلعه گنج کرمان گفت: در این شهرستان با توجه به دوری درمانگاه و خرابی جاده‌ها احتمال فوت بیماران وجود دارد.

۱۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۸

قیمت هر کیلو خرما در جنوب کرمان معادل یک بسته پفک است

نماینده استان کرمان در شورای عالی استان‌ها گفت: نرخ خرما در جنوب کرمان بین هر کیلو ۱۵ تا ۱۸ هزارتومان است و این در حالی است که با این مبلغ، هزینه کارتن خرما هم برای کشاورز در نمی‌آید. در واقع این مبلغ برای هر کیلو خرما معادل یک بسته پفک است.

۱۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۶
سامانه ثبت تخلفات
آخرین مطالب