بارندگی های اخیر می تواند موجودی سدهای کرمان را به 70 درصد برساند

عباس زاده گفت: استان کرمان ۵ سد دارد که اکنون موجودی آب آن‌ها، حدود ۴۷ درصد است و احتمالا پس از بارش‌های فعلی، تا ۷۰ درصد آبگیری خواهد شد.

نماینده استان کرمان در شورای عالی استان ها: حدود 9 هزار میلیارد تومان خسارت به باغ‌های پسته استان کرمان وارد شده است
در گفت و گو با نماینده استان کرمان در شورای عالی استان ها بررسی شد: آخرین وضعیت سیلاب و گرد و غبار در استان کرمان
نماینده استان کرمان در شورای عالی استانها: سیلاب، وضعیت بحرانی بر استان حاکم کرده است

معادن جنوب کرمان را فعال کنید تا جوانان این منطقه بیکار نباشند

خارایی گفت: متأسفانه معضل بیکاری جوانان در جنوب کرمان از جمله مسائلی است که باعث مشکلات فراوان اقتصادی و اجتماعی می‌شود و این در حالی است که معادنی وجود دارد که اگر فعال شود هم وضعیت جوانان بهبود می‌یابد و هم اقتصاد منطقه فعال می‌شود.

۱۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۵

تعرفه برق جنوب کرمان باید گرمسیری شود

خارایی گفت: آب و هوای جنوب کرمان مانند استان‌های هرمزگان، خوزستان و سیستان و بلوچستان است اما قبض‌های برق ما چند برابر شده است در حالی که باید تعرفه برق ما گرمسیری باشد.

۱۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲

توزیع ناعادلانه کود شیمیایی در جنوب کرمان، ناامیدی کشاورزان را در پی داشته است

خارایی گفت: ناعدالتی در توزیع کود شیمیایی در سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان باعث ناامیدی کشاورزان شده است، به نحوی که هر شهرستان حداقل ۲ هزار تن کود شیمیایی لازم دارد اما نهایتا ۴۰۰ تن به آن‌ها می‌رسد.

۱۴:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۸

روسای شوراهای استان و شهرستان در جلسات شورای اداری دعوت شوند

نخستین دستور رئیس جمهور در اجلاس شورای عالی استان‌ها اجرا شد و در همین راستا وزیر کشور خطاب به استانداران اعلام کرد تا ترتیبی برای دعوت از روسای شورای اسلامی استان جهت شرکت در شواری اداری و برنامه ریزی و توسعه استان و از رئیس شورای اسلامی شهرستان برای شرکت در جلسات شورای اداری و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان جهت پیشبرد امور در سطح شهرستان ها نیز از دعوت به عمل آید.

۱۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۱

مزایای مشاغل سخت و زیان آور برای کارگرانی که قبل از اتمام سنوات شغلی فوت می‌نمایند، لحاظ شود

پوربلوچی گفت: حتی الامکان آن دسته از کارگرانی که قبل از اتمام سنوات شغلی فوت می‌نمایند از مزایای درصد مشاغل سخت و زیان آور بهره‌مند شوند تا اگر کارگری به هر دلیلی فوت نمود، سابقه سخت و زیان‌آور وی در میزان پرداخت مستمری با ارفاق ضریب ۱/۵ به خانواده مرحوم تعلق پذیرد و ماده واحد ٧٦ در قبال آنها اجرا شود.

۱۶:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴

نهضت سوادآموزی، آموزش دهنده به جنوب کرمان بفرستد

خارایی گفت: مناطق صعب‌العبور و عشایرنشینی هستند که افراد مشتاق علم‌آموزی در آن وجود دارند اما به دلیل نبود آموزش دهنده نمی‌توانند از سواد بهره‌مند شوند و درخواست داریم تا مجوز لازم برای این امر صادر شود.

۱۰:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸

وزرا به جنوب کرمان سفر کنند تا از نزدیک در جریان مشکلات قرار گیرند

خارایی گفت: از وزرای دولت میخواهم تا با سفر به جنوب کرمان و کهنوج بزرگ، قلعه‌گنج شهر نمونه اقتصاد مقاومتی و شهر نمونه صنایع دستی کشور، رودبار جنوب قطب کشاورزی، مینوجهان منوجان و فاریاب بهشت معادن از نزدیک در جریان مشکلات قرار گیرند و چهره به چهره با مردم ارتباط داشته باشند.

۱۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۲
سامانه ثبت تخلفات
آخرین مطالب