تغییر الگوی کشت در قم از جمله راهکارهای مقابله با بحران کم آبی است

شریفی گفت: از جمله راهکاری‌های مؤثر در مقابله با مشکل کم آبی در بخش کشاورزی، تغییر الگوی کشت در قم است که در این راستا کشت گلخانه‌ای در سطح استان می‌بایست توسعه یابد و با این شرایط ضرورت دارد تا کشت محصول‌های کشاورزی زودرس که به دوره آبیاری کمتری احتیاج دارند نیز در دستور کار قرار گیرد.

نماینده استان قم در شورای عالی استان ها: دریاچه نمک قم، می تواند تبدیل به بحرانی بزرگ تر از بحران دریاچه ارومیه شود
نماینده استان قم در شورای عالی استان ها: دستگاه های اجرایی، عوارض و بهای خدمات شهرداری ها و دهیاری ها را پرداخت نمی کنند
یادداشت/ سید علی حسینی پور نماینده استان قم در شورای عالی استان ها؛ معاف کردن املاک موقوفه از پرداخت سرانه های تفکیک از مصادیق اجحاف در حق شهروندان است

شهرستان جعفرآباد قم سالانه 15 سانتیمتر فرونشست دارد/ طرح انتقال آب به شهرهای جعفریه و قاهان اجرایی نشده است

حسینی پور گفت: در سفر ریاست محترم جمهوری به استان قم موضوع طرح انتقال آب به شهرهای جعفریه و قاهان و روستاهای این شهرستان و اجرا در سال 1401و 1402 مصوب و توسط معاون اول محترم ریاست جمهوری به وزرات نیرو ابلاغ شد اما پس از گذشت دوسال هیچ‌گونه اقدامی در این خصوص صورت نپذیرفته است.

۱۴:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۱

تغییر الگوی کشت در قم از جمله راهکارهای مقابله با بحران کم آبی است

شریفی گفت: از جمله راهکاری‌های مؤثر در مقابله با مشکل کم آبی در بخش کشاورزی، تغییر الگوی کشت در قم است که در این راستا کشت گلخانه‌ای در سطح استان می‌بایست توسعه یابد و با این شرایط ضرورت دارد تا کشت محصول‌های کشاورزی زودرس که به دوره آبیاری کمتری احتیاج دارند نیز در دستور کار قرار گیرد.

۱۱:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۱

دریاچه نمک قم، می تواند تبدیل به بحرانی بزرگ تر از بحران دریاچه ارومیه شود

شریفی گفت: در صورت فعال شدن دریاچه نمک به عنوان یک کانون گرد و غبار ۲۵ درصد از جمعیت مرکز کشور از جمله استان های اصفهان، سمنان، قم و به ویژه پایتخت تحت تاثیر قرار می گیرند و می تواند تبدیل به بحرانی بزرگ تر از بحران دریاچه ارومیه شود.

۱۳:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷

دستگاه های اجرایی، عوارض و بهای خدمات شهرداری ها و دهیاری ها را پرداخت نمی کنند

حسینی پور گفت: متأسفانه علی رغم پیگیری شهرداری ها از دستگاه های اجرایی موضوع قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون محاسبات عمومی در خصوص واریز بدهی خود، اقدامی از ناحیه این دستگاه های در این خصوص صورت نمی پذیرد.

۱۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱

معاف کردن املاک موقوفه از پرداخت سرانه های تفکیک از مصادیق اجحاف در حق شهروندان است

سید علی حسینی پور در یادداشتی به تببین چرایی این موضوع پرداخته است که چرا معاف کردن املاک موقوفه از پرداخت سرانه های تفکیک برخلاف قاعده فقهی " من له الغنم فعلیه الغرم" بوده و از مصادیق اجحاف در حق شهروندان است.

۱۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷

روسای شوراهای استان و شهرستان در جلسات شورای اداری دعوت شوند

نخستین دستور رئیس جمهور در اجلاس شورای عالی استان‌ها اجرا شد و در همین راستا وزیر کشور خطاب به استانداران اعلام کرد تا ترتیبی برای دعوت از روسای شورای اسلامی استان جهت شرکت در شواری اداری و برنامه ریزی و توسعه استان و از رئیس شورای اسلامی شهرستان برای شرکت در جلسات شورای اداری و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان جهت پیشبرد امور در سطح شهرستان ها نیز از دعوت به عمل آید.

۱۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۱

با حذف تبصره یک ماده ۵۰ قانون ارزش افزوده دهیاری‌ها به مشکل خواهند خورد/ تعامل سازنده با قوای سه گانه؛ نقطه قوت دبیرخانه شورای عالی استان هاست

حسینی پور گفت: در قانون درآمدهای پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، تبصره یک ماده ۵۰ قانون ارزش افزوده حذف شده است. این تبصره تنها جایی بود که به شوراهای بخش حق وضع عوارض داده بود و با حذف آن دهیاری‌ها سال آینده به مشکل خواهند خورد.

۱۴:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲

قانون درآمدهای پایدار و هزینه‌های شهرداری‌ها و دهیاری‌ها؛ فرصتی برای مدیریت شهری

مجلس شورای اسلامی پس از فراز و نشیب‌های بسیار، سرانجام قانون درآمدهای پایدار و هزینه‌های شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را تصویب کرد و این قانون، فرصتی برای مدیریت شهری به حساب می‌آید.

۱۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴

سازمان محیط زیست، گزارش آلایندگی شهرک صنعتی سلفچگان را منتشر کند

شریفی گفت: از سازمان حفاظت محیط زیست می خواهم تا به شکل صریح، گزارش آلایندگی شهرک صنعتی سلفچگان را منتشر کند و از قوه قضائیه نیز خواستارم تا با قاطعیت وارد موضوع شود و از عواقب بعدی و تنش های اجتماعی حاصل از این وضعیت جلوگیری به عمل آورد.

۱۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
سامانه ثبت تخلفات
آخرین مطالب