دستگاه های اجرایی، عوارض و بهای خدمات شهرداری ها و دهیاری ها را پرداخت نمی کنند

حسینی پور گفت: متأسفانه علی رغم پیگیری شهرداری ها از دستگاه های اجرایی موضوع قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون محاسبات عمومی در خصوص واریز بدهی خود، اقدامی از ناحیه این دستگاه های در این خصوص صورت نمی پذیرد.

یادداشت/ سید علی حسینی پور نماینده استان قم در شورای عالی استان ها؛ معاف کردن املاک موقوفه از پرداخت سرانه های تفکیک از مصادیق اجحاف در حق شهروندان است
نماینده استان قم در شورای عالی استان ها: بهسازی راه های قم نیازمند اعتبارات ملی است/ قم، نقطه مواصلاتی 18 استان کشور است
نماینده استان قم در شورای عالی استان ها: با حذف تبصره یک ماده ۵۰ قانون ارزش افزوده دهیاری‌ها به مشکل خواهند خورد/ تعامل سازنده با قوای سه گانه؛ نقطه قوت دبیرخانه شورای عالی استان هاست

دستگاه های اجرایی، عوارض و بهای خدمات شهرداری ها و دهیاری ها را پرداخت نمی کنند

حسینی پور گفت: متأسفانه علی رغم پیگیری شهرداری ها از دستگاه های اجرایی موضوع قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون محاسبات عمومی در خصوص واریز بدهی خود، اقدامی از ناحیه این دستگاه های در این خصوص صورت نمی پذیرد.

۱۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱

معاف کردن املاک موقوفه از پرداخت سرانه های تفکیک از مصادیق اجحاف در حق شهروندان است

سید علی حسینی پور در یادداشتی به تببین چرایی این موضوع پرداخته است که چرا معاف کردن املاک موقوفه از پرداخت سرانه های تفکیک برخلاف قاعده فقهی " من له الغنم فعلیه الغرم" بوده و از مصادیق اجحاف در حق شهروندان است.

۱۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷

روسای شوراهای استان و شهرستان در جلسات شورای اداری دعوت شوند

نخستین دستور رئیس جمهور در اجلاس شورای عالی استان‌ها اجرا شد و در همین راستا وزیر کشور خطاب به استانداران اعلام کرد تا ترتیبی برای دعوت از روسای شورای اسلامی استان جهت شرکت در شواری اداری و برنامه ریزی و توسعه استان و از رئیس شورای اسلامی شهرستان برای شرکت در جلسات شورای اداری و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان جهت پیشبرد امور در سطح شهرستان ها نیز از دعوت به عمل آید.

۱۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۱

با حذف تبصره یک ماده ۵۰ قانون ارزش افزوده دهیاری‌ها به مشکل خواهند خورد/ تعامل سازنده با قوای سه گانه؛ نقطه قوت دبیرخانه شورای عالی استان هاست

حسینی پور گفت: در قانون درآمدهای پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، تبصره یک ماده ۵۰ قانون ارزش افزوده حذف شده است. این تبصره تنها جایی بود که به شوراهای بخش حق وضع عوارض داده بود و با حذف آن دهیاری‌ها سال آینده به مشکل خواهند خورد.

۱۴:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲

قانون درآمدهای پایدار و هزینه‌های شهرداری‌ها و دهیاری‌ها؛ فرصتی برای مدیریت شهری

مجلس شورای اسلامی پس از فراز و نشیب‌های بسیار، سرانجام قانون درآمدهای پایدار و هزینه‌های شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را تصویب کرد و این قانون، فرصتی برای مدیریت شهری به حساب می‌آید.

۱۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴

سازمان محیط زیست، گزارش آلایندگی شهرک صنعتی سلفچگان را منتشر کند

شریفی گفت: از سازمان حفاظت محیط زیست می خواهم تا به شکل صریح، گزارش آلایندگی شهرک صنعتی سلفچگان را منتشر کند و از قوه قضائیه نیز خواستارم تا با قاطعیت وارد موضوع شود و از عواقب بعدی و تنش های اجتماعی حاصل از این وضعیت جلوگیری به عمل آورد.

۱۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸

توانمندی شهرداری قم در پذیرش مسئولیت مدیریت یکپارچه شهری/تیم قوی مدیریت شهری در قم وجود دارد

رئیس شورای عالی استان‌ها به توانمندی شهرداری قم در پذیرش مسئولیت مدیریت یکپارچه شهری اشاره کرد و گفت: شهر قم با دارا بودن تیم مدیریت شهری قوی و زیرساخت‌های مناسب می‌تواند پایلوت مدیریت یکپارچه شهری در کشور شده و باید بدون عجله و یکی‌یکی مسئولیت‌ها به شهرداری واگذار شود تا نقاط ضعف را برطرف کنیم.

۱۴:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۶

تشکیل کارگروه مشترک برای طرح مدیریت یکپارچه شهری/برگزاری همایش ملی تعاملات برای کمیسیون ماده ۵

رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به تشکیل کارگروه مشترکی با دولت در زمینه مدیریت یکپارچه شهری گفت: این کارگروه به‌منظور شناسایی ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها، رفع نگرانی‌ها، نحوه مدیریت‌ها و... تشکیل خواهد شد تا به‌صورت پلکانی اقدامات این مهم صورت گیرد.

۱۸:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۵
سامانه ثبت تخلفات
آخرین مطالب