اگر بتوانیم آب آشامیدنی استان اصفهان را هم تامین کنیم هنر کرده ایم / سال آبی سختی پیش رو داریم

محمدصالحی با اشاره به وضعیت خشکسالی استان اصفهان گفت: امسال اگر بتوانیم آب آشامیدنی مورد نیاز مردم استان اصفهان را هم تامین کنیم هنر کرده ایم.

نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان ها: سیلاب بادرود خسارت چشمگیری در بر نداشت / ضرورت جلوگیری از هدر رفت سیلاب با ایجاد آب بند
نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان ها: خشک شدن زاینده رود اصفهان را تهدید می کند
رئیس شورای استان اصفهان: شوراها برای تصویب طرح یکپارچه مدیریت شهری با نمایندگان حوزه انتخابیه خود در مجلس رایزنی کنند

اختلاف افکنی میان اعضای شورا، آب در هاون کوبیدن است/ با رسانه‌های رسمی پاسخگوی مردم هستیم

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بدخواهان بدانند با انجام کارهای مسموم نمی‌توانند در وحدت میان اعضای شورای ششم اخلال ایجاد کنند، زیرا اعضای این شورا بالغ‌تر از آن هستند که افراد و گروه‌هایی بخواهند در میانشان شکاف ایجاد کنند.

۱۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵

پای خشکسالی بر گلوی اصفهان / اصلاح الگوی مصرف آب و استفاده از شیوه های نوین آبیاری ضروری است

میرزائیان با بیان اینکه خشکسالی اصفهان را تهدید می کند بیان کرد: ما نیازمند اصلاح الگوی مصرف آب، تغییر الگوی کشت محصولات، استفاده از شیوه های نوین آبیاری و انتقال صنایع آب و واردات آب شیرین از خلیج فارس برای نجات اصفهان هستیم.

۱۴:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸

خشک شدن زاینده رود اصفهان را تهدید می کند

میرزائیان با اشاره به کاهش 33 درصدی بارش در سرشاخه های زاینده رود گفت: زاینده رود برای استان اصفهان اهمیت حیاتی دارد و خشک شدن زاینده رود می تواند تمدن اصفهان را تهدید به نابودی کند.

۱۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷

شوراها برای تصویب طرح یکپارچه مدیریت شهری با نمایندگان حوزه انتخابیه خود در مجلس رایزنی کنند

رئیس شورای اسلامی استان اصفهان گفت: طرح جامع مدیریت شهری و روستایی در مجلس مجدداً در دستور کار قرار گرفته که ضرورت دارد شورای عالی استان‌ها به طور دقیق آن را بررسی و همه شوراها با رایزنی با نمایندگان حوزه انتخابیه مقدمات تصویب آن را فراهم کنند.

۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴

مدیریت نادرست در حوزه آب، اصفهان را از قطب کشاورزی به منطقه بحران زده تبدیل کرده است

مبینی نژاد کمبود آب را از مهم‌ترین دغدغه‌های شهرستان و استان اصفهان دانست و اظهار کرد: مدیریت نادرست در منابع آب استان و کشور باعث شده، اصفهان که روزی محور کشاورزی بوده، اکنون با بحران بی‌آبی مواجه شود.

۱۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳

خشک شدن تالاب باعث شیوع سرطان در بین مردم می‌شود/ آبرسانی به 100 روستا در اصفهان با تانکر

استان اصفهان سال‌هاست با کمبود آب مواجه است. خشکسالی‌های اخیر، نبود مدیریت آب در کشور و بذل و بخشش‌های سهم آب استانی به استانی دیگر باعث شد تا روزانه شاهد خشک شدن زاینده‌رود و تالاب گاوخونی باشیم. این در حالی است که بیش از 100 روستای استان در فصل زمستان به صورت سقایی آب‌رسانی می‌شوند.

۱۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
سامانه ثبت تخلفات