تصویب 2 طرح در جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای عالی استان‌ها

حصیرباف گفت: دو طرح مدیریت یکپارچه آتش نشانی و خدمات ایمنی کشور بودجه سال ۱۴۰۲ شورای عالی استان‌ها و شورای استان‌های سراسر کشور تصویب شد.

نایب رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای عالی استان‌ها: نقش شورای روستاها در کنار دهیاری‌ها در تصمیم گیری‌ها مورد توجه قرار گیرد
سخنگوی کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای عالی استان‌ها خبر داد: تصویب ۳ طرح در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای عالی استان‌ها
حجت الاسلام آقامیری رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای عالی استان‌ها شد

نقش شورای روستاها در کنار دهیاری‌ها در تصمیم گیری‌ها مورد توجه قرار گیرد

حصیرباف با اشاره به بررسی طرح «الحاق (۱۹) بند به تبصره (2) ماده (۹۹) قانون شهرداری‌ها مصوب ۱۳۳۴/۰۴/۱۱ با اصلاحات و الحاقات بعدی» در جلسه کمیسیون گفت: نظر اعضای کمیسیون این بود که نقش شورای روستاها در کنار دهیاری‌ها در تصمیم گیری‌ها مورد توجه قرار گیرد.

۱۶:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۶

حجت الاسلام آقامیری رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای عالی استان‌ها شد

بر اساس این انتخابات حجت‌الاسلام سید محمد آقامیری نماینده استان تهران به عنوان رئیس، کوروش حصیرباف نماینده استان سمنان به عنوان نایب رئیس و حسین فنودی نماینده استان خراسان جنوبی به عنوان سخنگو انتخاب شدند.

۱۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲

آیین نامه ماده 1 قانون درآمد پایدار و هزینه‌‌های شهرداری‌‌ها و دهیاری‌‌ها تصویب شد

فنودی با بیان اینکه یک آیین نامه و یک دستورالعمل در جلسه کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت، گفت: آیین نامه ماده 1 قانون درآمد پایدار و هزینه‌‌های شهرداری‌‌ها و دهیاری‌‌ها و آیین نامه ماده 1 قانون درآمد پایدار و هزینه‌‌های شهرداری‌‌ها و دهیاری‌‌ها با اصلاحاتی تصویب شد.

۱۳:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۳

با پیشنهاد کمیسیون؛ شهرداران و کارکنان شهرداری ها در صورت عضویت در شورا می‌توانند به سایر ادارت مامور شوند

فنودی با اشاره به ماده 32 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی و شهرداران گفت: بر اساس این ماده شهرداران و کارکنان شهرداری ها برای عضویت در شوراها باید از سمت خود استعفا دهند که ما پیشنهاد دادیم به جای استعفا به ادارات دیگر مامور شوند.

۱۵:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۶

طرح کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای عالی استان ها در مورد انتخابات شوراها

فنودی گفت: اعضای کمیسیون عمران و حمل و نقل نیز پیشنهادی داشتند مبنی بر اینکه اعضای شورای شهر به صورت تخصصی توسط مردم انتخاب شوند و تخصص های مرتبط با حوزه شهری حتما در شورا وجود داشته باشند و مردم از بین تخصص های مختلف دست به انتخاب بزنند.

۱۴:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۷

ممنوعیت صدور مجوز برای زمین های قولنامه ای مورد بررسی قرار می‌گیرد

فنودی با اشاره به نامه وزارت کشور به شهرداری‌ها مبنی بر ممنوعیت صدور جواز ساخت برای زمین‌های فاقد سند و قولنامه‌ای گفت: این مسئله در گذشته انجام می‌شد و از آنجایی که مشخص نیست چندسال برای سنددار کردن املاک کشور طول بکشد لازم است در صحن شورا مورد بررسی قرار گیرد.

۱۳:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۵

دوگانگی مدیریت در شهر آبادان از دلایل قصور در پروژه متروپل است

حصیرباف با بیان اینکه مدیریت دوگانه در شهر آبادان از دلایل قصور در پروژه متروپل است توضیح داد: براساس قانون نظارت بر پروژه متروپل بر عهده سازمان مطنقه آزاد بوده است در حالی که شهرداری از اختیارات خود برای ساخت آن استفاده کرده است.

۱۴:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۸
سامانه ثبت تخلفات
آخرین مطالب