توضیحات نماینده استان لرستان در شورای عالی استان‌ها در خصوص خودکشی دکتر جوان در بیمارستان دلفان

علی رضائیان در این زمینه گفت: در این موضوع هم در حق خانم دکتر جوان متخصص قلب ظلم شد هم در حق پزشکان خدمتگزار و هم در حق مردم لرستان به ویژه نورآباد و دلفان.

نماینده استان لرستان در شورای عالی استان ها: سهمیه مناطق محروم در پذیرش رشته‌های دانشگاهی افزایش یابد/ دولت، مدارس شبانه‌روزی را تقویت کند
نماینده استان لرستان در شورای عالی استان‌ها: کارگروه مشترک میان شورای عالی استان‌ها و کمیته ملی المپیک تشکیل شود
در گفت وگو با رئیس مرکز آموزش و پژوهش شورای عالی استان ها تشریح شد: در نخستین نشست ملی مشترک دفاتر امور شهری و شورای استانداری‌ها و رؤسای شوراهای اسلامی استانها چه گذشت؟

شرکت‌ صنایع فروآلیاژ ایران(ازنا) در آستانه تعطیلی است/ تعطیلی این کارخانه، اقتصاد شهرهای مؤمن‌آباد‌ و ازنا را دچار چالش خواهد کرد

میربراتی گفت: برق، انرژی مصرفی شرکت فروآلیاژ ایران (ازنا) است که اخیرا با افزایش تعرفه (دوبرابر شدن تعرفه) در پرداخت هزینه برق ناتوان شده و خط تولید و کوره های آن در خاموشی کامل به سر می‌برد. در صورت تعطیل شدن این کارخانه، علاوه بر بیکار شدن تعداد زیادی از افراد، اقتصاد لرستان به ویژه شهرهای مؤمن‌آباد‌ و ازنا با مشکل جدی مواجه خواهد شد.

۱۴:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

توسعه کارگاه‌های کوچک و زودبازده، باعث بهبود وضعیت اشتغال در لرستان می شود/ مدارس شبانه‌روزی تقویت شوند

رضاییان گفت: اگر فکری به حال آمار بالای بیکاری لرستان نشود، آسیب‌های اجتماعی گریبان خانواده‌ها و جوانان ما را می‌گیرد هر چند اکنون نیز متاسفانه با این شرایط رو به رو هستیم. توسعه کارگاه‌های کوچک و زودبازده و پرداخت وام‌های خوداشتغالی، می‌تواند در بهبود اشتغال این استان، موثر باشد.

۰۹:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۸

لرستان در زمینه راه‌های ارتباطی مشکلات فراوانی دارد/ اداره کل ارتباطات استان، آنتن‌دهی‌ ضعیف همراه اول و ایرانسل را پیگیری کند

رضاییان گفت: متأسفانه لرستان از حیث جاده و راه‌های ارتباطی ضعف بسیار دارد، بسیاری از جاده‌ها حتی خط‌کشی و علائم هشداردهنده ندارند. برای مثال جاده نورآباد به خرم‌آباد، کوهدشت به خرم‌آباد، نورآباد به کرمانشاه، برای رانندگی امن نیستند و در بسیاری از نقاط خط‌کشی و جداکننده وسط هم ندارند.

۱۱:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹

درمانگاه شهر مؤمن‌آباد، شبانه‌روزی شود

میربراتی گفت: مراجعه مردم به شهرهای همجوار علاوه بر بعد مسافت، باعث بروز خسارات جانی و مالی در تصادف‌های جاده‌ای می‌شود. از وزیر محترم بهداشت می‌خواهم تا دستور شبانه‌روزی کردن درمانگاه شهر مؤمن‌آباد و تکمیل کادر پزشکی را صادر نماید.

۱۱:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۰

مصوبه افزایش نقش معدل در کنکور، عدالت آموزشی را زیر سؤال می‌برد/ برای جبران این مصوبه، سهم مناطق محروم در پذیرش دانشگاه‌ها، افزایش پیدا کند

نماینده استان لرستان در شورای عالی استان‌ها گفت: بیشترین آمار قبولی در کنکور سراسری متعلق به مدارس خاص و دهکهای بالای درآمدی است و سهم مدارس دولتی در این آمار، نشان‌دهنده یک شکاف عمیق آموزشی است و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر افزایش سهم معدل در کنکور، این شکاف را بیشتر می‌کند.

۱۱:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۸

سهمیه مناطق محروم در پذیرش رشته‌های دانشگاهی افزایش یابد/ دولت، مدارس شبانه‌روزی را تقویت کند

علی رضائیان با اشاره به توزیع ناعادلانه امکانات و فرصت‌های آموزشی در کشور پیشنهاد داد برای بهبود این وضعیت سهمیه مناطق محروم در پذیرش رشته‌های دانشگاهی افزایش یابد و دولت، مدارس شبانه‌روزی را در مناطق محروم تقویت کند.

۱۴:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۸

وضعیت آنتن دهی و شبکه اینترنت ازنا و مؤمن‌آباد، مردم را دچار مشکل کرده است

میربراتی گفت: آنتن دهی نامناسب و اینترنت ضعیف مردم ازنا و مؤمن‌آباد را دچار مشکل کرده و این مسئله بارها پیگیری شده اما به نتیجه روشنی نرسیده است و این در حالی است که بزرگترین کارخانه فروآلیاژ خاورمیانه در شهر مؤمن‌آباد است اما کندی اینترنت و آنتن‌دهی نامناسب رفع نشده است.

۱۲:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۹
سامانه ثبت تخلفات
اخبار برگزیده
آخرین مطالب