🎥 آنچه در اجلاس دوازدهم شورای عالی استان‌ها گذشت

دوازدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها با دستورکار انتخاب اعضای هیئت رئیسه این شورا برگزار شد. در این انتخابات پرویز سروری برای دومین سال پیاپی به عنوان رئیس و شهرام دبیری به عنوان نایب رئیس شورای عالی استان‌ها انتخاب شدند.

انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها: سروری رئیس ماند، دبیری نایب رئیس شد
درخواست وزیر کشور از سازمان برنامه و بودجه: اعتبار مورد نیاز شوراهای فرادست در لایحه بودجه 1402 گنجانده شود
سخنگوی شورای عالی استان‌ها خبر داد: دوازدهمین اجلاس شورای عالی استان‌ها با دستورکار برگزاری انتخابات هیئت رئیسه برگزار می‌شود

🎥 آنچه در اجلاس دوازدهم شورای عالی استان‌ها گذشت

دوازدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها با دستورکار انتخاب اعضای هیئت رئیسه این شورا برگزار شد. در این انتخابات پرویز سروری برای دومین سال پیاپی به عنوان رئیس و شهرام دبیری به عنوان نایب رئیس شورای عالی استان‌ها انتخاب شدند.

۱۵:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۶

سروری رئیس ماند، دبیری نایب رئیس شد

براساس انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها برای سال دوم دوره ششم پرویز سروری برای سال دوم رئیس شورای عالی استان‌ها شد و شهرام دبیری به عنوان نایب رئیس انتخاب شد.

۱۳:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۴

اعتبار مورد نیاز شوراهای فرادست در لایحه بودجه 1402 گنجانده شود

وزیر کشور با اشاره به دستور رئیس جمهور در راستای تقویت جایگاه شورایی از معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خواست تا نسبت به گنجاندن اعتبار مورد نیاز شورهای اسلامی استان، شهرستان و بخش در لایحه بودجه 1401 اقدام نماید.

۰۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۳

دوازدهمین اجلاس شورای عالی استان‌ها با دستورکار برگزاری انتخابات هیئت رئیسه برگزار می‌شود

باقری گفت: دوازدهمین اجلاس شورای عالی استان‌ها در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به تاریخ 23 و 24 آذرماه با برای تعیین هیئت رئیسه سال دوم دوره ششم شورای عالی استان‌ها برگزار می‌شود.

۱۷:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۲

دفتر ریاست جمهوری خطاب به وزیر کشور ابلاغ کرد؛ دستورات هشت بندی رئیس جمهور جهت تحقق مطالبات نظام شورایی کشور

دفتر رئیس جمهور برای تحقق وعده هایی که در اجلاس شورای عالی استان ها از سوی سید ابراهیم رئیسی به نظام شورایی داده شد، دستورات هشت بندی وی را به احمد وحیدی وزیر کشور ابلاغ کرد.

۱۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۲

روسای شوراهای استان و شهرستان در جلسات شورای اداری دعوت شوند

نخستین دستور رئیس جمهور در اجلاس شورای عالی استان‌ها اجرا شد و در همین راستا وزیر کشور خطاب به استانداران اعلام کرد تا ترتیبی برای دعوت از روسای شورای اسلامی استان جهت شرکت در شواری اداری و برنامه ریزی و توسعه استان و از رئیس شورای اسلامی شهرستان برای شرکت در جلسات شورای اداری و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان جهت پیشبرد امور در سطح شهرستان ها نیز از دعوت به عمل آید.

۱۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۱

شورای عالی استان‌ها به عنوان عالی ترین نهاد شورایی نیازمند ساختمان مستقل است

سلیمان زاده با بیان اینکه شورای عالی استان‌ها به عنوان عالی ترین نهاد شورایی همچنان مستاجر است گفت: لازم است ساختمانی در شان شورای عالی استان‌ها برای استقرار دبیرخانه این شورا اختصاص داده شود.

۱۳:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸

رئیس جمهور در یازدهمین اجلاس شورای‌عالی استان‌ها:شوراها از ارکان مهم تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در کشور هستند/ ساز و کار شوراها باید به نحوی باشد که از هر گونه تبعیض و فسادی پیشگیری کند

رئیس جمهور با بیان اینکه شوراهای شهر و روستا جایگاه ویژه‌ای در قانون اساسی دارند، اظهار داشت: قانون اساسی، بنا بر تقویت جمهوریت نظام و اصل توجه به اراده، خواست و مشارکت مردم در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها، یکی از ارکان مهم تصمیم‌گیری را شوراهای اسلامی شهر و روستا معرفی کرده است.

۱۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
سامانه ثبت تخلفات
آخرین مطالب