دولت خارج از نیاز کشور برنج وارد نکند/ واردات بی رویه برنج، باعث زیان شالیکاران شده است

غفاری گفت: باید به میزان تقاضای داخلی برنج وارد شود و نه بیشتر از آن و دولت باید واردات این محصول را کنترل کند تا کشاورز ضرر نکند. این موضوع متأسفانه گریبانگیر کشاورزان و شالیکاران گیلان و مازندران شده است و رکود بازار برنج، آن‌ها را ناامید کرده است.

نماینده استان گیلان در شورای عالی استان ها: قوانین مبهم و ضعیف و ضمانت اجرایی نداشتن این قوانین، باعث کاهش اقتدار شوراها شده است
نماینده استان گیلان در شورای عالی استان ها: پسماند در گیلان، تبدیل به یک ابر چالش شده است/ زباله سراوان رشت، روزانه ۲۰ لیتر در ثانیه شیرابه روانه رودخانه ها می‌کند
رئیس کمیسیون انرژی، صنعت، معدن و کشاورزی شورای عالی استان‌ها: گیلان علی رغم رتبه دوم تولید گل و گیاه کشور، پایانه گل و گیاه ندارد/ باغداران به فکر تغییر کشت از مرکبات به برنج افتاده اند

دولت خارج از نیاز کشور برنج وارد نکند/ واردات بی رویه برنج، باعث زیان شالیکاران شده است

غفاری گفت: باید به میزان تقاضای داخلی برنج وارد شود و نه بیشتر از آن و دولت باید واردات این محصول را کنترل کند تا کشاورز ضرر نکند. این موضوع متأسفانه گریبانگیر کشاورزان و شالیکاران گیلان و مازندران شده است و رکود بازار برنج، آن‌ها را ناامید کرده است.

۱۰:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷

قوانین مبهم و ضعیف و ضمانت اجرایی نداشتن این قوانین، باعث کاهش اقتدار شوراها شده است

غفاری گفت: قوانین مبهم و ضعیف و ضمانت اجرایی نداشتن این قوانین، سبب ضعف عملکرد و کاهش اقتدار شوراها شده است. در قانون پیش‌بینی نشده است که اگر فردی یا نهادی قانونی که در مورد شوراها وجود دارد مثلاً قوانینی که در قانون اساسی کشور که بالاترین قانون کشور است، در مورد شوراها وجود دارد، رعایت نکند چه برخوردی می‌شود؟

۱۱:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۹

پسماند در گیلان، تبدیل به یک ابر چالش شده است/ زباله سراوان رشت، روزانه ۲۰ لیتر در ثانیه شیرابه روانه رودخانه ها می‌کند

غفاری با اشاره به پسماندهای واقع در جنگل‌های شمال، گفت: پسماند در گیلان، تبدیل به یک ابر چالش شده است به نحوی که زباله‌های جنگل سراوان رشت، روزانه ۲۰ لیتر در ثانیه شیرابه روانه رودخانه و سفره‌های آب زیر زمینی می‌کند.

۱۵:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹

گیلان علی رغم رتبه دوم تولید گل و گیاه کشور، پایانه گل و گیاه ندارد/ باغداران به فکر تغییر کشت از مرکبات به برنج افتاده اند

قاسمی گفت: گیلان رتبه دوم تولید گل و گیاه در کشور را دارد اما متأسفانه علی‌رغم این جایگاه ما در استان پایانه گل و گیاه نداریم که این یک ضعف بزرگ است.

۱۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۳

تسهیل در صادرات محصولات کشاورزی نقش تعیین کننده ای در اقتصاد گیلان و ایران خواهد داشت

قاسمی با انتقاد از وجود مشکلات متعدد در صدور محصولات کشاورزی استان گیلان گفت: با وجود اینکه استان گیلان یکی از قطب‌های کشاورزی کشور است و در موقعیت جغرافیایی عالی برای صادرات قرار گرفته است اما وجود مشکلات متعدد مانع از به صدور محصولات می‌شود.

۱۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

اتمام پروژه های راه گیلان نیاز به اعتبارات بیشتری دارد/ دولت از ظرفیت شهرداری ها در جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن استفاده کند

غفاری گفت: اتمام پروژه‌های معطل مانده راه گیلان، نیاز به تخصیص اعتبارات بیشتری دارد. بسیاری از این پروژه‌ها بیش از ۱۰ سال است که معطل مانده و اعتبارات کنونی، برای به پایان رساندن آن‌ها کافی نیست.

۱۳:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۳

روسای شوراهای استان و شهرستان در جلسات شورای اداری دعوت شوند

نخستین دستور رئیس جمهور در اجلاس شورای عالی استان‌ها اجرا شد و در همین راستا وزیر کشور خطاب به استانداران اعلام کرد تا ترتیبی برای دعوت از روسای شورای اسلامی استان جهت شرکت در شواری اداری و برنامه ریزی و توسعه استان و از رئیس شورای اسلامی شهرستان برای شرکت در جلسات شورای اداری و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان جهت پیشبرد امور در سطح شهرستان ها نیز از دعوت به عمل آید.

۱۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۱

دولت به موضوع صادرات محصولات کشاورزی گیلان ورود کند

قاسمی گفت: کشاورزان گیلان دغدغه صادرات محصولات خود را دارند و عدم صادرات محصولاتی چون کیوی، فندق و مرکبات باعث شده است تا کشاورزان متضرر شده و از ریاست محترم جمهور و وزارت جهاد کشاورزی می‌خواهم تا با حمایت خود، زمینه صادرات محصولات کشاورزی گیلان را فراهم کنند.

۱۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
سامانه ثبت تخلفات
آخرین مطالب