گردشگری و کشاورزی گیلان از جنبه تأمین مالی، تقویت نمی‌شوند/ مسئولان، فرصت خدمت به مردم را غنیمت بشمارند

غفاری با بیان اینکه توسعه و پیشرفت استان گیلان، بیشتر در دو مقوله کشاورزی و گردشگری نمود دارد، اظهار داشت: علی‌رغم این موضوع و تأکید مسئولان اما از جنبه تأمین مالی این دو بخش تقویت نمی‌شوند و سیستم بانکی در هر دو بخش ضعیف عمل می‌کند.

نماینده استان گیلان در شورای عالی استان‌ها: موانع پیش روی توسعه بوم‌گردی سبب از بین رفتن زمین‌های کشاورزی استان گیلان می‌شود
رئیس کمیسیون انرژی، صنعت، معدن و کشاورزی شورای عالی استان‌ها: ماشین آلات مورد نیاز شهرداری‌ها از مناطق آزاد وارد شود
نماینده استان گیلان در شورای عالی استان ها: دولت خارج از نیاز کشور برنج وارد نکند/ واردات بی رویه برنج، باعث زیان شالیکاران شده است

تعریض خیابان اصلی چابکسر نیازمند اعتبار ملی است

جعفر قاسمی گفت: با توجه به اینکه چابکسر کمربندی ندارد، جاده اصلی عبور و مرور به شهرها و استان های دیگر از داخل شهر می‌گذرد که به دلیل کم عرض و باریک بودن، شاهد ترافیک بسیاری به ویژه در ایام آخر هفته در آن هستیم.

۱۱:۵۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۰

خیابان اصلی چابکسر، محل تلاقی چندین استان است/ تعریض آن، اعتبار ملی می‌خواهد و هزینه‌اش از احداث کمربندی کمتر است

قاسمی گفت: با توجه به اینکه چابکسر کمربندی ندارد، جاده اصلی عبور و مرور به شهرها و استان های دیگر از داخل شهر می‌گذرد که به دلیل عرض کم و باریک بودن، شاهد ترافیک بسیاری به ویژه در ایام آخر هفته در آن هستیم.

۱۱:۴۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۴

دولت، زمینه صادرات پرتقال شمال را فراهم کند/ بسیاری از باغداران مرکبات به فکر قطع درختان و تغییر کشت هستند

قاسمی گفت: معاون وزیر کشاورزی در شهریورماه قول صادرات پرتقال را داد اما تاکنون اقدامی صورت نگرفته است. هزینه تمام شده یک کیلو پرتقال، ۱۰ هزار تومان است اما کارخانه خزرنوش آن را ۴ هزار تومان می‌خرد و در بازار هم بین ۶ تا ۸ هزارتومان، قیمت دارد.

۰۹:۰۴ - ۱۴۰۲/۱۰/۱۳

جزایر سه گانه تا ابد متعلق به ایران است

محمد صادقی با اشاره به بیانیه مجمع همکاری عرب و روسیه درباره جزایر سه‌ گانه ایران، گفت: وزرات امور خارجه جمهوری اسلامی ایران باید با پشتوانه مردم ایران موضع مسلم خود در برابر این ادعا و به جهت پاسداشت خاک این سرزمین را اعلام نماید و متذکر شود که کشور ایران در خصوص جزایر سه گانه وارد مذاکره نمی شود و این جزایر تا ابد ایرانی خواهند ماند.

۰۹:۳۹ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۳

عدم تحقق ردیف‌های درآمدی قانون درآمدهای پایدار برای شهرداری‌های کوچک

غفاری گفت: هنگامی که قانونی را تصویب می‌کنیم و محدودیت‌ها و منافعی برای شهرداری‌ها در نظر می‌گیریم، فقط نباید محدودیت‌های آن اجرا شود بلکه منافع آن نیز باید شامل حال شود ولی اکنون تنها محدودیت‌ها اعمال شده و این دست شهرداری‌های شهرهای کم برخوردار و کوچک را بسته است.

۱۴:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۰

دولت، زمینه صادرات مرکبات را فراهم کند/ با گذشت ۳ ماه از فصل برداشت چای، چایکاران به پول خود نرسیده‌اند

قاسمی گفت: وزارت جهاد کشاورزی، زمینه صادرات پرتقال را فراهم کند تا کشاورز متضرر نشود چرا که در شرایط فعلی، هزینه تمام شده کشاورز، بیشتر از چیزی است که از لحاظ مالی به دست می‌آورد.

۰۹:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۳۰

نظام مسائل شوراها باید در تعامل با دولت و مجلس، استخراج شود

پرویز سروری با بیان اینکه در تعامل با دولت و مجلس برای تولید ظرفیت‌های جدید در روستاها تلاش می‌کنیم، گفت: اگر تعاملات به طور جدی شکل گیرد و نظام مسائل شوراها و اولویت های آن استخراج شود می‌توانیم کارکرد روستاها را از مهاجر گریزی به مهاجر پذیری تبدیل کنیم.

۱۴:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۰

واردات چای بیش از حد مورد نیاز مصرف کشور است/ حمایت از چایکاران در گرو مدیریت مناسب واردات چای به کشور است

صادقی گفت: : واردات چای بیش از حد مورد نیاز مصرف کشور است؛ در حالی که کل مصرف سالیانه چای در ایران ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تن است امسال بیش از این نیاز چای وارد کشور شده و لازم به ذکر است که تولید چای داخلی ما نیز بیش از ۳۰ هزار تن است.

۱۰:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۸

به مشکلات تعاونی مرزنشینان و تعاونی خزرنوش استان گیلان رسیدگی شود

قاسمی گفت: یکی از مشکلات استان‌ گیلان بحث تعاونی مرزنشینان است که در سال ۱۳۸۰ تأسیس شد که شامل ۱۷ تعاونی بوده و ۵۰۰ هزار عضو داشت و ۲۰۰ هزار خانوار مشغول فعالیت و مرتبط با آن بودند اما بعد از ۸ سال فعالیت به دلیل مشکلات مالیاتی که برایش به وجود آمد، عملاً شرکت تعاونی بسته شد و مردم بلاتکلیف ماندند.

۰۹:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
سامانه ثبت تخلفات
آخرین مطالب