گردشگری و کشاورزی گیلان از جنبه تأمین مالی، تقویت نمی‌شوند/ مسئولان، فرصت خدمت به مردم را غنیمت بشمارند

غفاری با بیان اینکه توسعه و پیشرفت استان گیلان، بیشتر در دو مقوله کشاورزی و گردشگری نمود دارد، اظهار داشت: علی‌رغم این موضوع و تأکید مسئولان اما از جنبه تأمین مالی این دو بخش تقویت نمی‌شوند و سیستم بانکی در هر دو بخش ضعیف عمل می‌کند.

نماینده استان گیلان در شورای عالی استان‌ها: موانع پیش روی توسعه بوم‌گردی سبب از بین رفتن زمین‌های کشاورزی استان گیلان می‌شود
رئیس کمیسیون انرژی، صنعت، معدن و کشاورزی شورای عالی استان‌ها: ماشین آلات مورد نیاز شهرداری‌ها از مناطق آزاد وارد شود
نماینده استان گیلان در شورای عالی استان ها: دولت خارج از نیاز کشور برنج وارد نکند/ واردات بی رویه برنج، باعث زیان شالیکاران شده است

دولت، زمینه صادرات مرکبات را فراهم کند/ با گذشت ۳ ماه از فصل برداشت چای، چایکاران به پول خود نرسیده‌اند

قاسمی گفت: وزارت جهاد کشاورزی، زمینه صادرات پرتقال را فراهم کند تا کشاورز متضرر نشود چرا که در شرایط فعلی، هزینه تمام شده کشاورز، بیشتر از چیزی است که از لحاظ مالی به دست می‌آورد.

۰۹:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۳۰

نظام مسائل شوراها باید در تعامل با دولت و مجلس، استخراج شود

پرویز سروری با بیان اینکه در تعامل با دولت و مجلس برای تولید ظرفیت‌های جدید در روستاها تلاش می‌کنیم، گفت: اگر تعاملات به طور جدی شکل گیرد و نظام مسائل شوراها و اولویت های آن استخراج شود می‌توانیم کارکرد روستاها را از مهاجر گریزی به مهاجر پذیری تبدیل کنیم.

۱۴:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۰

واردات چای بیش از حد مورد نیاز مصرف کشور است/ حمایت از چایکاران در گرو مدیریت مناسب واردات چای به کشور است

صادقی گفت: : واردات چای بیش از حد مورد نیاز مصرف کشور است؛ در حالی که کل مصرف سالیانه چای در ایران ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تن است امسال بیش از این نیاز چای وارد کشور شده و لازم به ذکر است که تولید چای داخلی ما نیز بیش از ۳۰ هزار تن است.

۱۰:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۸

به مشکلات تعاونی مرزنشینان و تعاونی خزرنوش استان گیلان رسیدگی شود

قاسمی گفت: یکی از مشکلات استان‌ گیلان بحث تعاونی مرزنشینان است که در سال ۱۳۸۰ تأسیس شد که شامل ۱۷ تعاونی بوده و ۵۰۰ هزار عضو داشت و ۲۰۰ هزار خانوار مشغول فعالیت و مرتبط با آن بودند اما بعد از ۸ سال فعالیت به دلیل مشکلات مالیاتی که برایش به وجود آمد، عملاً شرکت تعاونی بسته شد و مردم بلاتکلیف ماندند.

۰۹:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵

ممنوعیت شهرداری‌ها از دریافت کارمزد ۱۵ درصد بابت حفظ و نگهداری درختان تصویب شد

قاسمی با بیان اینکه مجلس به طرح طرح اصلاح مواد ۴، ۵، ۱۰ و ۱۱ اصلاحیه آیین نامه اجرایی ماده یک قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها ایراد گرفته بود گفت: کمیسیون در این خصوص نظرات خود را ارائه کرد و کلیت طرح را به تصویب رساند.

۱۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۹

گردشگری و کشاورزی گیلان از جنبه تأمین مالی، تقویت نمی‌شوند/ مسئولان، فرصت خدمت به مردم را غنیمت بشمارند

غفاری با بیان اینکه توسعه و پیشرفت استان گیلان، بیشتر در دو مقوله کشاورزی و گردشگری نمود دارد، اظهار داشت: علی‌رغم این موضوع و تأکید مسئولان اما از جنبه تأمین مالی این دو بخش تقویت نمی‌شوند و سیستم بانکی در هر دو بخش ضعیف عمل می‌کند.

۱۰:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۷

آیین‌نامه حد بستر رودخانه‌ها در شمال کشور بازنگری شود/ اعتبارات سد پل‌رود رودسر و تصفیه‌خانه طولی‌لات‌ افزایش یابد

نماینده استان گیلان در شورای عالی استان‌ها گفت: در سراسر ایران، قانون تعیین حد بستر رودخانه یکسان است اما این آیین‌نامه باید در شمال کشور بازنگری شود.

۱۰:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۹

موانع پیش روی توسعه بوم‌گردی سبب از بین رفتن زمین‌های کشاورزی استان گیلان می‌شود

قاسمی جیردهی با بیان اینکه استان گیلان در حوزه گردشگری و کشاورزی ظرفیت‌های قابل توجهی دارد گفت: متاسفانه موانع قانونی و ضعف زیرساخت‌ها مشکلات جدی برای استان گیلان در این دو حوزه فراهم کردن است.

۱۰:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲

ماشین آلات مورد نیاز شهرداری‌ها از مناطق آزاد وارد شود

قاسمی تصریح کرد: طرح مدیریت یکپارچه آتش نشانی و خدمات ایمنی کشور نیز مورد بررسی قرار گرفت و در ماده 13 از تبصره واردات ماشین آلات پیشنهاد شد که این واردات از مناطق آزاد انجام شود تا شهرداری‌ها بتوانند ماشین آلات مورد نیاز خود را با هزینه کمتری انجام دهند.

۱۷:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۱
سامانه ثبت تخلفات
اخبار برگزیده
آخرین مطالب