تسهیل در صادرات محصولات کشاورزی نقش تعیین کننده ای در اقتصاد گیلان و ایران خواهد داشت

قاسمی با انتقاد از وجود مشکلات متعدد در صدور محصولات کشاورزی استان گیلان گفت: با وجود اینکه استان گیلان یکی از قطب‌های کشاورزی کشور است و در موقعیت جغرافیایی عالی برای صادرات قرار گرفته است اما وجود مشکلات متعدد مانع از به صدور محصولات می‌شود.

نماینده استان گیلان در شورای عالی استان ها: اتمام پروژه های راه گیلان نیاز به اعتبارات بیشتری دارد/ دولت از ظرفیت شهرداری ها در جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن استفاده کند
نماینده استان گیلان در شورای عالی استان ها: دولت به موضوع صادرات محصولات کشاورزی گیلان ورود کند
نماینده استان گیلان در شورای عالی استان ها: قول وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر صادرات چهل هزار تن کیوی عملی نشده است

تسهیل در صادرات محصولات کشاورزی نقش تعیین کننده ای در اقتصاد گیلان و ایران خواهد داشت

قاسمی با انتقاد از وجود مشکلات متعدد در صدور محصولات کشاورزی استان گیلان گفت: با وجود اینکه استان گیلان یکی از قطب‌های کشاورزی کشور است و در موقعیت جغرافیایی عالی برای صادرات قرار گرفته است اما وجود مشکلات متعدد مانع از به صدور محصولات می‌شود.

۱۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۱

اتمام پروژه های راه گیلان نیاز به اعتبارات بیشتری دارد/ دولت از ظرفیت شهرداری ها در جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن استفاده کند

غفاری گفت: اتمام پروژه‌های معطل مانده راه گیلان، نیاز به تخصیص اعتبارات بیشتری دارد. بسیاری از این پروژه‌ها بیش از ۱۰ سال است که معطل مانده و اعتبارات کنونی، برای به پایان رساندن آن‌ها کافی نیست.

۱۳:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۳

روسای شوراهای استان و شهرستان در جلسات شورای اداری دعوت شوند

نخستین دستور رئیس جمهور در اجلاس شورای عالی استان‌ها اجرا شد و در همین راستا وزیر کشور خطاب به استانداران اعلام کرد تا ترتیبی برای دعوت از روسای شورای اسلامی استان جهت شرکت در شواری اداری و برنامه ریزی و توسعه استان و از رئیس شورای اسلامی شهرستان برای شرکت در جلسات شورای اداری و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان جهت پیشبرد امور در سطح شهرستان ها نیز از دعوت به عمل آید.

۱۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۱

دولت به موضوع صادرات محصولات کشاورزی گیلان ورود کند

قاسمی گفت: کشاورزان گیلان دغدغه صادرات محصولات خود را دارند و عدم صادرات محصولاتی چون کیوی، فندق و مرکبات باعث شده است تا کشاورزان متضرر شده و از ریاست محترم جمهور و وزارت جهاد کشاورزی می‌خواهم تا با حمایت خود، زمینه صادرات محصولات کشاورزی گیلان را فراهم کنند.

۱۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸

چابکسر اولین تولیدکننده گل و گیاه است اما پایانه گل و گیاه ندارد/۲۶ درصد برنج کشور از استان گیلان تأمین می شود

قاسمی گفت: شهر چابکسر اولین تولیدکننده گل و گیاه در کشور بوده ولی متاسفانه پایانه گل و گیاه در شهرستان وجود ندارد که باعث می‌شود آنچنان که باید و شاید چابکسر نتواند از این مزیت استفاده‌ بهینه کند.

۱۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲

موجب استمرار بی‌عدالتی و تضییع حقوق بسیاری از جوانان کشور می شود

غفاری گفت: شیوه جدید پذیرش دانشجو و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی که توسط رئیس‌جمهور ابلاغ شده است، نه تنها باعث ایجاد عدالت و رفع تبعیض‌های کنونی نمی‌شود بلکه موجب استمرار بی‌عدالتی در ورود به دانشگاه و تضییع حقوق بسیاری از جوانان کشور خواهد شد.

۱۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۳۰

به جای مطرح کردن انتخاب شهردار توسط مردم، لایحه مدیریت جامع شهری اجرایی شود

غفاری گفت: اگر قرار است طرح و اصلاحیه‌ای باشد، باید همراه با اصلاح قانون شوراها و مهم‌تر از آن، لایحه مدیریت یکپارچه شهری باشد، نمی‌شود مسئله انتخاب شهردار را مطرح کنیم اما مدیریت جامع شهری را تصویب نکنیم.

۱۱:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۳

سرانه آرد استان گیلان افزایش پیدا کند

غفاری گفت: سرانه آرد استان گیلان نسبت به بقیه استان‌ها کمتر است که باید افزایش پیدا کند و شهرستان‌هایی نیز که سهمیه آن‌ها حتی کمتر از استان است نیز حداقل به ازای هر نفر ۱۲ کیلوگرم سرانه آرد، برسد.

۱۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱

قانون مناطق کویری در استان های ساحلی در حال اجرا شدن است

نماینده استان گیلان در شورای عالی استان ها گفت: متأسفانه سال 98 دو یا چند برابر کردن حریم رودخانه ها در استان های ساحلی عملا مردم را مقابل دستگاه های اجرایی مثل شهرداری ها و دهیاری ها قرارداد زیرا  مجوزهای مردم زیر سوال رفته و قانون مناطق کویری که هر دو کیلومتر یک رودخانه وجود دارد در استانهای ساحلی در حال اجرا شدن است.

۱۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۶
سامانه ثبت تخلفات
آخرین مطالب