احداث بزرگراه‌ برای کردستانی ها، تبدیل به آرزو شده است/ مطالبات گندمکاران، سریع تر پرداخت شود

محمدخانی گفت: جاده‌های کردستان به دلیل جغرافیای طبیعی و وجود مرزهای رسمی یکی از پرترددترین جاده‌های مواصلاتی کشور هستند اما احداث بزرگراه‌ها و جاده‌های چهار خطه همچنان در حد یک آرزو برای ساکنان کردستان باقی مانده است.

نماینده استان کردستان در شورای عالی استان ها: خام فروشی مواد معدنی در کردستان باید متوقف شود
نماینده استان کردستان در شورای عالی استان ها: نهضت معرفی ظرفیت های گردشگری کردستان را راه بیندازیم
عضو هیئت رئیسه شورای عالی استان ها تأکید کرد: ضرورت اصلاح قوانین در راستای تقویت جنبه نظارتی شوراها

اهمیت برخورداری از جاده‌‌های مناسب برای تقویت گردشگری کردستان

ویسیان، گفت: راه‌ها مهم‌ترین زیرساخت توسعه به شمار می‌آید و اگر بپذیریم صنعت گردشگری نیز از مؤلفه‌های توسعه است، آنگاه بیشتر می‌‌توانیم به نقش و اهمیت برخورداری از جاده‌‌های مناسب برای تقویت حوزه گردشگری پی ببریم که متأسفانه کردستان فاقد راه ها و جاده های مناسب است.

۰۹:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

احداث بزرگراه‌ برای کردستانی ها، تبدیل به آرزو شده است/ مطالبات گندمکاران، سریع تر پرداخت شود

محمدخانی گفت: جاده‌های کردستان به دلیل جغرافیای طبیعی و وجود مرزهای رسمی یکی از پرترددترین جاده‌های مواصلاتی کشور هستند اما احداث بزرگراه‌ها و جاده‌های چهار خطه همچنان در حد یک آرزو برای ساکنان کردستان باقی مانده است.

۱۴:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۴

خام فروشی مواد معدنی در کردستان باید متوقف شود

ویسیان گفت: بزرگترین مشکل کردستان در حوزه معادن نبود سرمایه­‌گذاری در حوزه فرآوری است چرا که تمام مواد معدنی استان به صورت خام فروشی از کردستان خارج و در کارخانجات شهرهای دیگر و واحدهای بزرگ چین استفاده می‌شود و هیچ نفعی برای اشتغال و درآمدزایی استان ندارد.

۱۴:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۴

نهضت معرفی ظرفیت های گردشگری کردستان را راه بیندازیم

ویسیان گفت: در راستای معرفی پتانسیل‌های گردشگری کردستان در سطح ملی، فراملی، مردم و جذب سرمایه گذار هیچ اقدام اساسی صورت نگرفته است. ما در معرفی ظرفیت‌های گردشگری کردستان کوتاهی کرده ایم و باید نهضت معرفی ظرفیت های گردشگری کردستان را راه بیندازیم.

۰۹:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹

ضرورت اصلاح قوانین در راستای تقویت جنبه نظارتی شوراها

محمدخانی گفت: قوانین نیز دست و پای شوراها را به ویژه در بعد نظارتی بسته و قوانین مرتبط با این نهاد باید به روز رسانی شود برای مثال در بحث حسابرسی از شهرداری دست شوراها بسته است چرا که نظارتی مثمرثمر است که آنی و همیشگی باشد اما مثلا در موضوع حسابرسی این مورد مشاهده نمی‌شود.

۱۰:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۵

جاده‌های کردستان متناسب با حجم ترافیک و میزان تردد خودروها نیستند

محمدخانی گفت: امیدواریم دولتمردان و مدیران استان و مسئولان حوزه راه در کردستان این واقعیت را قبول کنند که جاده های این استان متناسب با وضعیت موجود و حجم رفت و آمدهای خودروهای سواری و سنگین و ترانزیتی در این منطقه نیست و برای رفع مشکلات آنها چاره ای بیندیشند.

۱۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰

بررسی دو طرح در کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری و روستایی شورای عالی استان‌ها

سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری و روستایی با اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون متبوع خود گفت: دو دستورکار این کمیسیون بررسی و پیشنهادهای اعضا برای اصلاح این طرح‌ها دریافت شد‌.

۱۲:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۳

روسای شوراهای استان و شهرستان در جلسات شورای اداری دعوت شوند

نخستین دستور رئیس جمهور در اجلاس شورای عالی استان‌ها اجرا شد و در همین راستا وزیر کشور خطاب به استانداران اعلام کرد تا ترتیبی برای دعوت از روسای شورای اسلامی استان جهت شرکت در شواری اداری و برنامه ریزی و توسعه استان و از رئیس شورای اسلامی شهرستان برای شرکت در جلسات شورای اداری و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان جهت پیشبرد امور در سطح شهرستان ها نیز از دعوت به عمل آید.

۱۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۱

دریاچه زریبار بخشی از هویت هر کردستانی است

ویسیان گفت: زریبار بخشی از هویت و وجود هر کردستانی است و ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه اکوتوریسم دارد که می‌توان جهت رونق اقتصادی و معیشت مردم هم به خوبی از آن بهره گرفت.

۱۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۷
سامانه ثبت تخلفات
آخرین مطالب