نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: شهرداران در مدیریت شهری خراسان رضوی قدرت تصمیم‌گیری ندارند
شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۲
موسی الرضا حاجی بگلو

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شهرداران در مجموعه مدیریت شهری استان خراسان رضوی قدرت تصمیم‌گیری ندارند؛ این درست نیست شهرداری منصوب شود اما مجموعه نظارتی در استان هر روز آن مدیر را بازخواست کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، موسی‌الرضا حاجی‌بگلو نایب رئیس شورای شهر مشهد و نماینده استان خراسان رضوی در شورای عالی استان‌ها، اظهار کرد: شهرداران استان ما بعد از خدا امیدشان به اعضای شورای شهر است، البته ما شورایی‌ها هم چک سفید امضا به شهرداران نمی‌دهیم.

رئیس شورای استان خراسان رضوی با بیان اینکه اگر مردم ببینند عملکرد شهرداری مثبت است، نگاه مردم به مجموعه دولت مثبت خواهد بود اما اگر ضعیف عمل کنیم نگاه مردم به دولت خوب نخواهد بود، افزود: نکته‌ای در استان ما شکل گرفته که شهرداران در مجموعه مدیریت شهری در استان قدرت تصمیم‌گیری ندارند؛ خواهش دارم فکری برای این موضوع در سراسر کشور اندیشیده شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: این درست نیست شهرداری منصوب شود اما مجموعه نظارتی در استان هر روز آن مدیر را بازخواست کند. قطعاً مدیران شهری اهل تخلف نیستند و اگر تخلف هم شد باید برخورد شود اما نباید قدرت تصمیم‌گیری را از آن‌ها گرفت. اگر این روند ادامه داشته باشد در آینده کسی جرأت پذیرفتن قدرت در شهرها را ندارد.

حاجی بگلو با اشاره به اینکه سازمان همیاری شهرداری‌های استان طی یکی، دو سال اخیر تحول عظیم و بزرگی را در مجموعه شهرداری‌های استان شکل داده است، تصریح کرد: بعضی از این مجموعه‌ها عملیات عمرانی نداشتند اما امروز با مدیریت استاندار و مدیرعامل سازمان همیاری به شهرداری‌ها کمک می‌کنند و بازوی توانمند شهرداری‌های استان هستند، بنابراین حمایت از این سازمان واجب است.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی