ضرورت توسعه نگاه ملی به قم

شریفی گفت: قم، یک شهر و استان بین‌المللی است و هر چه وضعیت خدمات، حمل و نقل و زیرساخت‌ها، بهبود پیدا کند، در ارتقای جایگاه کشور، مؤثر است و مسئولان، بودجه را تنها بر اساس جمعیت قم، در نظر نگیرند.

۱۱:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۷

تغییر الگوی کشت در قم از جمله راهکارهای مقابله با بحران کم آبی است

شریفی گفت: از جمله راهکاری‌های مؤثر در مقابله با مشکل کم آبی در بخش کشاورزی، تغییر الگوی کشت در قم است که در این راستا کشت گلخانه‌ای در سطح استان می‌بایست توسعه یابد و با این شرایط ضرورت دارد تا کشت محصول‌های کشاورزی زودرس که به دوره آبیاری کمتری احتیاج دارند نیز در دستور کار قرار گیرد.

۱۱:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۱

دریاچه نمک قم، می تواند تبدیل به بحرانی بزرگ تر از بحران دریاچه ارومیه شود

شریفی گفت: در صورت فعال شدن دریاچه نمک به عنوان یک کانون گرد و غبار ۲۵ درصد از جمعیت مرکز کشور از جمله استان های اصفهان، سمنان، قم و به ویژه پایتخت تحت تاثیر قرار می گیرند و می تواند تبدیل به بحرانی بزرگ تر از بحران دریاچه ارومیه شود.

۱۳:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷

سازمان محیط زیست، گزارش آلایندگی شهرک صنعتی سلفچگان را منتشر کند

شریفی گفت: از سازمان حفاظت محیط زیست می خواهم تا به شکل صریح، گزارش آلایندگی شهرک صنعتی سلفچگان را منتشر کند و از قوه قضائیه نیز خواستارم تا با قاطعیت وارد موضوع شود و از عواقب بعدی و تنش های اجتماعی حاصل از این وضعیت جلوگیری به عمل آورد.

۱۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸

شهر سلفچگان، ظرفیت تبدیل شدن به شهرستان را دارد

نماینده استان قم در شورای عالی استان ها با اشاره به ظرفیت های اقتصادی، صنعتی و اجتماعی و فرهنگی شهر سلفچگان، گفت: این شهر، ظرفیت تبدیل به شهرستان را دارد و امیدواریم این موضوع با مساعدت دولت، محقق شود.

۰۹:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵

افزایش زائران در دوران پسا کرونا؛ قم را درگیر کم‌آبی می کند

شریفی با بیان اینکه با پایان و یا فروکش کردن همه‌گیری ویروس کرونا سفرهای زیارتی به استان و شهر قم افزایش ‌می‌یابد گفت: در این صورت کم‌آبی یکی از مشکلات اصلی قوم خواهد بود و مسئولان از اکنون باید چاره ای برای این مسئله بیندیشند.

۱۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
سامانه ثبت تخلفات
آخرین مطالب
اخبار برگزیده