نماینده استان فارس در شورای عالی استان ها: بحران آب، بیکاری، خام فروشی و سوء مدیریت از جمله مهم‌ترین مشکلات استان فارس است‌
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۴
سینا ساریخانی

نماینده استان فارس در شورای عالی استان ها با بیان اینکه استان فارس سرشار از ظرفیت و ثروت می باشد و سرزمینی است که بر روی منابع و ذخایر معدنی عظیم گسترده شده است، گفت: شایسته است مردمانش در دستیابی به سهم‌شان از این ثروت و منابع در اولویت باشند و پسندیده نیست استان فارس درگیر مشکلاتی باشد که مردمش گرفتار مشکلات اقتصادی و معیشتی و در خرید اقلام ضروری شان مانده باشند.

سینا ساریخانی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها افزود: مشکلات اقتصادی و ناهنجاری های اجتماعی که امروز در فارس وجود دارد،  باعث مشکلات زیادی از جمله نا امیدی و بی انگیزگی و نشانه گرفتن امنیت سرمایه گذاری شده، این مسئله بیش از آنکه دغدغه مسئولان استان باشد دغدغه مردم و بخش خصوصی شده است.

وی با بیان اینکه این موضوع ما را به واکاوی رفتار خودمان وا می دارد، گفت: ما به دنبال پیدا کردن مقصر نیستیم، آنچه که هست محصول کم کاری و کم لطفی مدیران ادوار گذشته بوده که امروز مردم برای آن به زحمت افتاده اند و با مشکلات اقتصادی و معیشتی فراوانی رو به رو شده اند، برای حل این معضل باید با اراده قوی و خود باوری و با تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی و عملیاتی وارد عمل شد و مشکل را حل کرد.

ساریخانی خاطر نشان کرد: از دیگر مسائلی که در استان فارس وجود دارد خام فروشی صنایع معدنی و صنعتی است، خام فروشی یکی از مباحث جدی در عقب ماندگی بخش تولید و اقتصاد استان است بنابراین باید فرآوری محصولات در داخل استان، به دستور کار اضافه شود و با نگاه تخصصی و علمی مورد سنجش و پایش قرار بگیرد.

وی ادامه داد: فرآوری محصولات معدنی و کشاورزی می‌تواند ضمن ایجاد اشتغال، بیشتر باعث ارتقای سطح سرمایه‌گذاری در منطقه شود و همین موجب کمک به اقتصاد مردم  خواهد شد. از مشکلات مهم دیگر استان بحران آب است که باید برای حل این مشکل بزرگ چاره‌ای اندیشیده شود.

نماینده استان فارس در شورای عالی استان ها، خشكسالی‌های اخیر  علاوه بر ايجاد مشكل برای تامين آب شرب، اقتصاد استان فارس را در بخش‌های صنعت و كشاورزی نيز با مشكل جدی روبه‌رو كرده است، سازگاری با کم آبی و پیگیری حل مشکل بحران آب در فارس یکی از ضروریات جدی استان است.

ساریخانی متأسفانه بی‌برنامگی و سوء مدیریت بعضی از مدیران و مسئولان عامل عقب افتادگی کشور ما در صنعت مدرن و تولید شده است، تصریح کرد: عدم استفاده از نیروهای بومی  متخصص و متعهد که با زیر و بم مشکلات و مزیت‌های منطقه آشنا هستند از دیگر مشکلات در استان فارس است. که امید بسیار د‌اریم با درایت و مدیریت صحیح مسؤلان کارآمد از حجم این مشکلات کاسته شود.

پایان پیام/

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی