سروری مطرح کرد: شورا از بازپس گیری اموال معوقه شهرداری حمایت می‌کند / افزایش اموال بازپس گیری شده شهرداری تا 40 همت
دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۷
سروری

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: با اقداماتی که برای بازپس‌گیری اموال و املاک در حال انجام است، ارزش آن از ۲۰ به بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، پرویز سروری رویس شورای عالی استان‌ها و نایب رئیس شورای شهر تهران در خصوص اقدام اخیر شهرداری تهران برای بازپس‌گیری املاک و اموال به ارزش ۲۰ هزار میلیارد تومان، اظهار کرد: مبالغ حاصل از این بازپس‌گیری را می‌توان در اصلاحیه بودجه لحاظ کرد. ما پیش‌بینی‌های لازم را داشتیم که اگر درآمدها تا سقفی که در لایحه بودجه مشخص شده، افزایش پیدا کند، می‌توان در بودجه لحاظ کرد و اگر این مبلغ بیشتر شود در اصلاحیه بودجه اضافه خواهد شد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهرداری روند خوبی را در پیش گرفته است، یادآور شد: مدیریت شهری حقوق مردم را بدون جار و جنجال استیفا می‌کند و شورای شهر به شدت حامی این اقدامات است. ما این اموال بازگشتی را فرصت بسیار خوبی برای شهر می‌دانیم.

وی با تأکید بر اینکه شورا و شهرداری بازگشت تمام مطالبات، املاک و اموال و مواردی را که خساراتی به بیت‌المال وارد شده مصرانه و بدون حاشیه‌سازی پیگیری می‌کند، گفت: تاکنون قسمتی از آن اعلام شده و در آینده‌ای نه چندان دور گزارشات کامل‌تر ارائه خواهد شد.

سروری اضافه کرد: همین ۲۰ هزار میلیارد تومان که چندی پیش اعلام شد، در بخش تکمیلی می‌تواند به بالغ بر ۴۰ هزار میلیارد تومان برسد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه این تمام حق شهر نیست، گفت: همکاران ما در شهرداری در حال پیگیری هستند و اقدامات بسیار مثبتی صورت گرفته است. شورا بر این مساله تأکید دارد و از شهرداری می خواهد که اقدامات مؤثرتری در این زمینه انجام دهد.

 وی در پایان یادآور شد: قسمت اول اقدامات جلو رفته و بازپس‌گیری املاک و اموال روی روال انجام می‌شود و به نظر می‌رسد با تلاش‌هایی که شاهد آن هستیم تحقق رقم بالاتر تا پایان امسال به نتیجه برسد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی