نماینده استان کرمان در شورای عالی استان ها: گرانی ها، مردم را کلافه کرده است
چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۵
خارایی

خارایی گفت: گرانی ملزومات اولیه خوراکی مردم از جمله مرغ و تخم‌مرغ و لبنیات و گوشت، پذیرفتنی نیست و مردم از این گرانی‌ها، کلافه شده‌اند.

خداداد خارایی نماینده استان کرمان در شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها با تبریک انتصاب سردار احمدیان به سمت دبیری شورای عالی امنیت ملی، گفت: گروه طالبان بهتر است در مورد حقابه هیرمند بیشتر از این به فرافکنی نپردازند و به قراردادهای بین‌المللی پایبند باشند و حق مردم سیستان و بلوچستان را به خودشان بازگردانند.

وی در ادامه با تسلیت شهادت ۵ مرزبان غیور ایران، اظهار داشت: قطعاً انتقام این حرکت کور و پلیدانه را خواهیم گرفت اما کشورهای همسایه نیز بیش از این مراقب خاک خود باشند تا تروریست‌ها به این راحتی آن را تبدیل به محل آمد و شد خود نکنند.

خارایی با انتقاد از گرانی‌ها، خاطرنشان کرد: گرانی ملزومات اولیه خوراکی مردم از جمله مرغ و تخم‌مرغ و لبنیات و گوشت، پذیرفتنی نیست و این‌ تورم زندگی و سلامت مردم را تحت تأثیر قرار داده است و دولت محترم، فرمایشات مقام معظم رهبری را در این زمینه، بیش از پیش نصب‌العین خود قرار دهد.

وی افزود: مردم از این گرانی‌ها، کلافه شده‌اند و دولت علاوه بر افزایش نظارت خود بر بازار، با مافیا و عوامل آن برخورد کند. از سوی دیگر تعزیرات حکومتی باید با گران‌فروشی برخورد قاطع کند و نگذارد عده‌ای، امنیت غذایی مردم را تهدید کنند.

نماینده استان کرمان در شورای عالی استان‌ها با اشاره به برداشت هندوانه در این استان، بیان داشت: با توجه به فصل برداشت هندوانه در فاریاب اما به دلیل قیمت کم این محصول که از کشاورز خریداری می‌شود، هندوانه روی دست کشاورزان مانده است و دلالان می‌خواهند با قیمت ناچیز آن را خریداری کرده و با قیمت چند برابر به دست مردم برسانند و این میان هم مردم و هم کشاورز ضرر می‌کنند. از تعاون روستایی استان کرمان می‌خواهم در موضوع فروش محصولات کشاورزی چون هندوانه و گوجه فرنگی دخالت کند.

خارایی در پایان گریزی هم به سقوط تیم مس کرمان زد و تصریح کرد: بابت این اتفاق بسیار متأسف هستم که یکی از سهمیه‌های استان در لیگ برتر از دست رفت و با مسببین این اتفاق تلخ باید برخورد صورت گرفته و در این تیم دیگر جایی نداشته باشند.

پایان پیام/

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی