نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها: جذب امریه در وزارت نفت منجر به استخدام نورچشمی ها می‌شود
چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۳
حسن رمضانی

رمضانی با بیان اینکه حذب امریه در شرکت‌های تابع وزارت نفت منجر به فساد در استخدام می‌شود گفت: دانشکده مهندسی نفت، گاز و پتروشیمی دانشگاه خلیج فارس بیش از دو دهه است که در رشته‌های مرتبط با این صنایع در حال تربیت دانشجویان است.

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها اظهار داشت: رعایت و الزام اجرای مصوبه ی 50 درصدی اشتغال نیروهای بومی سال‌هاست که در صدر اخبار رسانه‌های استان، مطالبه مردم، جوانان و مسئولان استان بوشهر قرار دارد.

حسن رمضانی افزود: مصوبه ای که با آمار واقعی میزان اشتغال نیروهای بومی فاصله داشته و نتوانسته است رضایتمندی لازم را در بین جوانان و مسئولان بوشهری کسب نماید.

وی با انتقاد از فعال شدن جذب نیروی امریه در وزارت نفت بیان داشت: جذب نیروی امریه در وزارت نفت که در سال‌های گذشته متوقف شده بود در اسفند ماه 1400 از طریق سامانه نفت به جریان افتاده و متاسفانه علی رغم هشدارها و نگرانی هایی که به مسئولان ارشداستان و نمایندگان انتقال داده شده است، شاهد اقدام و پیگیری این موضوع نیستیم.

رمضانی ادامه داد: وزارت نفت هدف از جذب امریه را تامين بخشي از نيازهاي نيروي انساني شركت‌هاي تابعه صنعت نفت در مناطق محروم عملياتي و بد آب و هوا  عنوان می‌نمایند و برای فارغ التحصیلان چند دانشگاه در مرکز کشور اولویت قائل شده است.

این در حالی است که دانشکده مهندسی نفت، گاز و پتروشیمی دانشگاه خلیج فارس بیش از دو دهه است که  در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های مهندسی شیمی، مهندسی نفت و سایر رشته‌های مرتبط با این صنایع در حال تربیت دانشجویان است.

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها با اشاره به توانمندی و تخصص فارغ التحصیلان بومی استان بیان داشت: دانشکده مهندسی نفت، گاز و پتروشیمی دانشگاه خلیج فارس دارای کادر هیئت علمی مجرب و پرتلاشی است و خروجی‌های این دانشکده نه تنها در سطح ملی بلکه در سطح فراملی در حال تحصیلات عالیه و خدمت به جامعه بشری می باشند.

حسن رمضانی جذب امریه در مناطق عملیاتی نفت را یک استخدام چراغ خاموش، بی‌دردسر و دور زدن نیروهای بومی در این صنعت دانست و اظهار داشت: همه به خوبی واقف هستیم که سختی استخدام و جذب در شرکت‌های نفتی ورود نیرو به این شرکت هاست و قطعا نیرویی که بیش از یکسال در مجموعه‌ای آن هم وزارت نفت مشغول به کارشد، حتی به شکل کار آموزی، به راحتی می‌تواند شرایط ثبیت شغلی برای خود فراهم نماید.

رمضانی ادامه داد: بسیار ساده انگاری است که تصور نمائیم افرادی با شرایط خاص و به صورت امریه، فرصت ورود به شرکت‌های نفت و گاز پیدا کنند و بعد از اتمام دوره خدمت، دل از این صنعت پردرآمد بکنند و این فرصت بی‌دردسر و طلایی را رها نموده و در بازار آشفته کار، خود را با ریسک شغلی با درآمد بسیار پایین‌تر روبرو سازند.

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها ادامه این روند را تبعیض و ستم آشکار در حق جوانانی دانست که مدت هاست در دوره های آموزشی توانمندسازی نیروهای بومی منطقه پارس جنوبی شرکت کرده‌اند و امروز چشم انتظار اشتغال به کار خود در این صنعت هستند.

حسن رمضانی در پایان با اشاره به هزینه های میلیاردی وزارت نفت در سال های گذشته برای برگزاری دوره‌های توانمند سازی نیروهای بومی منطقه پارس جنوبی، عدم بکارگیری این نیروها را علاوه بر بی توجهی به جوانان دانش آموخته، هدر رفت بیت المال عنوان نمود و خواستار ورود دستگاه‌های نظارتی و مسئولان ارشد استان به این موضوع شد.

پایان پیام/

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی