;
نماینده استان ایلام در شورای عالی استان‌ها: چشمه‌های کوهستانی تنها منبع تأمین آب آشامیدنی مردم شهرستان ملکشاهی | 40 سال از احداث شبکه آب‌رسانی شهرستان ملکشاهی می‌گذرد
سه‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
حمداله بیگی

بیگی با اشاره به عدم دسترسی مردم شهرستان ملکشاهی به آب آشامیدنی سالم گفت: مردم برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز خود باید به چشمه های کوهستانی پناه ببرند.

 

 

حمدالله بیگی نماینده استان ایلام در شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها، با اشاره به محرومیت استان ایلام و شهرستان ملکشاهی گفت: یکی از اصلی‌ترین مشکلات مردم شهرستان ملکشاهی عدم دسترسی مناسب به آب آشامیدنی است.

وی ادامه داد: باوجود داشتن 2 سد ازجمله سد چم گردلان و رودخانه فصلی گل گل هنوز از دسترسی به آب آشامیدنی سالم محروم است و مردم برای تهیه آب موردنیاز باید به چشمه‌هایی که در کوهستان‌ها وجود دارد پناه ببرند.

بیگی افزود: اگر کسی هم وسیله نقلیه برای دسترسی به آب چشمه‌ها نداشته باشد باید از آب بی‌کیفیت موجود که غیرقابل آشامیدن و حتی شستشو است استفاده کند. ازاین‌رو یکی از مشکلات اصلی شهرستان ملکشاهی عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم است.

نماینده استان ایلام در شورای عالی استان‌ها در خصوص شبکه لوله‌کشی این شهرستان نیز گفت: شبکه لوله‌کشی این شهرستان برای پیش از انقلاب است و بسیار فرسوده شده و قابلیت استفاده را ندارد. ازاین‌رو لازم است برای احیای شبکه آب‌رسانی اقدامات جدی انجام شود.

عضو شورای شهرستان ملکشاهی بیان کرد: متأسفانه این مشکل در تابستان تشدید می‌شود و با خشک شدن برخی از چشمه‌ها دسترسی به آب برای مردم غیرممکن می‌شود به‌طوری‌که باید با تانکر به روستاها آب‌رسانی کرد که این در شان مردم نیست.

وی افزود: همچنین ما در بحث فاضلاب شهری هم مشکل داریم. نبود شبکه جمع‌آوری فاضلاب سبب شده است فاضلاب در شهر رها شود که افزون بر آلودگی و زشت کردن چهره شهرها عامل انتقال و شیوع بیماری است.

انتهای پیام/

آخرین اخبار
شبکه های اجتماعی
;