رئیس شورای عالی استان‌ها و معاون امور مجلس رئیس جمهور دیدار و گفت و گو کردند
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۸
شهرام دبیری

رئیس شورای عالی استان‌ها و معاون امور مجلس رئیس جمهور در زمینه تعامل بیشتر میان دولت و نهاد شورای عالی استان‌ها در پیشبرد طرح مدیریت یکپارچه شهری دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، عصر دیروز (یکشنبه) شهرام دبیری رئیس شورای عالی استان‌ها و سید محمد حسینی معاون امور مجلس رئیس جمهور دیدار و گفت و گو کردند.

در این نشست شهرام دبیری رئیس شورای عالی استان‌ها با تاکید بر اهمیت جایگاه شوراها از ضرورت همکاری بیشتر دولت و شورای عالی استان‌ها گفت و تصریح کرد: شوراها می‌توانند بخش زیادی از مسئولیت‌های دولت را بر عهده بگیرند و باری از دوش دولت بردارند.

وی افزود: مجموعه شورا شبکه‌ای متشکل از 126 هزار نفر از منتخبین مردم در سراسر کشور است که فعالیت و حضور آن‌ها از بزرگترین کلانشهرها تا کوچکترین آبادی‌ها را شامل می‌شود.

رئیس شورای عالی استان‌ها تصریح کرد: این شبکه به هم پیوسته امکانات خوبی را برای اجرای طرح‌های دولت در اختیار دارد و با افزایش همکاری میان دولت و شورا و واگذاری برخی از اختیارات به شوراها از سوی دولت می‌تواند زمینه حل بسیاری از مشکلات مردم را فراهم کند.

دبیری اضافه کرد: تصویب طرح مدیریت یکپارچه شهری می‌تواند بخشی از این مسائل را حل کرده و زمینه‌های همکاری را بیشتر کند. از این رو انتظار داریم دولت محترم در این زمینه تعامل بیشتری با شورای عالی استان‌ها داشته باشد.

 سیدمحمد حسینی معاون امور مجلس رئیس جمهور نیز ضمن تبریک انتخاب رئیس جدید شورای عالی استان‌ها بر لزوم تعامل بیشتر میان نمایندگان جامعه شورایی کشور و مدیران پارلمانی دولت تاکید کرد.

همچنین هماهنگی بیشتر میان شورای عالی استان‌ها و دولت در پیگیری طرح‌های مرتبط با شورای عالی استان‌ها در مجلس از جمله دیگر موارد مورد بحث بود.

پایان پیام/

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی