نماینده آذربایجان غربی در شورای عالی استان‌ها در نامه‌ای به رئیس جمهور: خواهان باز شدن سریع پایانه مسافری گمرک بازرگان هستیم / تعطیلی معیشت 12 هزار سرپرست خانوار
يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۴
هاشم زاده سنگر

هاشم زاده سنگر در نامه‌ای به وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس کمرگات کشور خواهان باز شدن هرچه سریعتر این پایانه مسافربری مرز بازرگان شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، حسن هاشم زاده سنگر نماینده آذربایجان غربی در شورای عالی استان‌ها در نامه‌ای جدا گنه به رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس کمرگات کشور به بسته شدن یک دفعه‌ای پایانه مسافربری و مرز بازرگان اعتراض کرده و خواهان دستور ایشان برای باز شدن هرچه سریعتر این مرز شد.

در این نامه خطاب به وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس گمرکات کشور آمده است:

احتراماً، در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاست‌های نظام در جهت خدمت رسانی شایسته به مردم؛ همانگونه که مستحضرید در شهرستان ماکو و بالاخص روستاها و مناطق مرزی حومه، توسعه تجاری و صنعتی قابل ملاحظه ای وجود ندارد و مشکلات معیشتی و کمبود فرصت‌های شغلی باعث بیکاری و رنج مردم منطقه بوده است. در این بین تنها فرصت استفاده از مزایای مرزنشینی و کولبری مطابق روال تمام گمرکات مرزی برای مرزنشینان منطقه متصور بوده و تاکنون مدیران و تصمیم گیران نظام گمرکی با سخت گیری و تصویب مقررات خلق الساعه امکان بهره مندی از مزایای مرزنشینی را برای مرزنشینان منطقه محدود و محدودتر کرده‌اند تا این که دست اندرکاران گمرک بازرگان، اخیراً در اقدامی غیر منتظره با ممانعت از ورود و خروج حداقل کالای مجاز همراه مسافران مرزی عملا سالن مسافری پایانه مرزی را تعطیل نموده و متاسفانه موجب بیکاری و سرگردانی حدود 12 هزار سرپرست خانوار از مرزنشینانی که از این طریق امرار معاش می‌کردند، شده‌اند. بدیهی است به مصداق حديث نبوى «من لا معاش له لا معاد له» عدم تامين معیشت و نیازهای افراد جامعه از اسباب و انگیزه‌ها و آسیب‌های اجتماعی است.

با عنایت به عدم توجه و پاسخگو نبودن مدیران و مسئولان گمرگ بازرگان در خصوص موارد پیش آمده و بدین وسیله اینجانب به نمایندگی از جمعیت زیادی از مرزنشینان منطقه از حضرت عالی استدعا و درخواست دارم با ورود به موضوع و تعقیب و طرح مشکلات مرزنشینان منطقه با مدیران و مسئولان ذیربط موجبات حل و فصل این مشکلات را مبذول و دستورات لازم را در این خصوص صادر فرمایید.

پایان پیام/

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی