نماینده استان چهارمحال و بختیاری در شورای عالی استان‌ها: عوارض آلایندگی صنایع بزرگ کشور به همه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اختصاص یابد
يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۱
باقری

عضو شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری گفت: عوارض آلایندگی صنایع بزرگ کشور به جای اختصاص به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان محل وقوع صنعت مذکور، می‌بایست به تمامی شهرداری و دهیاری‌های کشور اختصاص یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، محمدیعقوب باقری نماینده استان چهارمحال و بختیاری و عضو هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها، با اشاره به طرح ملی شدن اختصاص سهم عوارض آلایندگی صنایع مادر به تمام شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اظهار داشت: در استان‌های کم‌برخوردار، در توزیع اعتبارات بی‌عدالتی رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: از قبل  پیروزی انقلاب تاکنون که جشن 45 سالگی انقلاب نواخته شد، متأسفانه استان‌های کم‌برخودار به علت اینکه قدرتی در رأس امور دولت‌ها نداشتند دیده نشدند به‌گونه‌ای که صنایع مادر در هیچ استان کم‌برخورداری مستقر نشده است.

عضو شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه اکثر صنایع مادر در استان‌های اصفهان و یزد قرار گرفته است، افزود: استان کم‌برخوردار چهارمحال و بختیاری از  صنایع مادر فقط سهم تأمین آب آن‌ها را داشته و در بخش‌های دیگر دیده نمی‌شود.

باقری مطرح کرد: این مسئله به گونه‌ای است که از مجموع 43 شهر استان به جرئت می‌توان گفت اکثر شهرهای آن با بودجه 10 الی 20 میلیاردی اداره می‌شود در صورتی که یک دهیاری کوچک از استان‌های برخوردار بودجه سالانه بالای 100 میلیارد تومان دارد.

نماینده استان چهارمحال و بختیاری در شورای عالی استان‌ها عنوان کرد: عوارض آلایندگی صنایع کشور مانند فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان، پلی‌اکریل، گندله‌سازی اردکان و منطقه ویژه پارس جنوبی و ... به جای اختصاص به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان محل وقوع صنعت مذکور، باید به تمامی شهرداری و دهیاری‌های کشور خصوصاً استان‌های کمتر برخوردار و محروم اختصاص یابد تا عدالت نسبی برقرار شود.

عضو هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها در پایان به تسنیم گفت: ضروری است همان 10 درصدی که در اختیار وزارت کشور قرار می‌گیرد در اختیار استان‌های کم‌برخوردار قرار گیرد، چرا که این عادلانه نیست شهرداری که توانمند است مجدد، اعتبار عوارض آلایندگی هم دریافت کند.

پایان پیام/

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی