نماینده شهرستان اردل در شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری : خارج کردن ماشین آلات فرسوده و قدیمی از ادارات راهداری با توجه به صعب العبور بودن مناطق استان چهارمحال و بختیاری ضرورت دارد
سه‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۳
جهانگیری

روکش آسفالت و ایمن سازی جاده های اصلی از جمله دوراهی بهشت آباد تا افسر آباد و جاده های آنتی روستاهای قلعه رشید، شکرآباد ودهنو نده، ادامه و تکمیل پروژه آسفالت جاده ی لندی، تکمیل خط کشی و جدا کننده آسفالت بعضی از محور های مواصلاتی و فرعی و همچنین آزادسازی حریم راه ها که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خریداری و تملک نموده باید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری حمید جهانگیری، نماینده شهرستان اردل در شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری و عضو هیئت رییسه شورا :با توجه به اینکه مشکلات جاده های شهرستان از دغدغه‌های مردم ،مسئولان و امام جمعه محترم می باشد،لزوم توجه بیشتر مسئولان را می طلبد.

روکش آسفالت وایمن سازی جاده های اصلی از جمله دوراهی بهشت آباد تاافسر آباد و جاده های آنتی روستاهای قلعه رشید، شکرآباد ودهنو نده، ادامه و تکمیل پروژه آسفالت جاده‌ی لندی ،تکمیل خط کشی و جدا کننده آسفالت بعضی از محور های مواصلاتی و فرعی و همچنین  آزادسازی حریم راه ها که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خریداری و تملک کرده باید در دستور کار قرار گیرد.

وی خارج کردن ماشین آلات فرسوده و قدیمی در ادارات راهداری با توجه به صعب العبور بودن مناطق استان را درخواست و  بازسازی  نقشه های جاده های فرعی روستایی که از زمان جهاد سازندگی مانده اند و قدیمی شده اند، را پیگیری کرد.

جهانگیری افزود: نبود چراغ چشمک زن، تابلوهای علایم راهنمایی و رانندگی، نیوجرسی و گاردریل در جاده ها از جمله جاده شهرکرد- شلمزار -اردل و وجود راه های انحرافی حادثه خیز است.

وی بهره برداری و تعریض جاده دشتک تا بخش صمصامی (شهرک افسرآباد) و تأمین اعتبار جهت انجام طرح های مطالعاتی و عملیاتی ورودی شهرها را درخواست کرد.

جهانگیری روکش آسفالت جاده آبسرده، جاده کوران اباد و جاده مراد آباد  را تاکید و گفت: با توجه به اینکه این پروژه ها 80 % پیشرفت فیزیکی دارند ، اختصاص اعتبار جهت تکمیل آنها تقاضا می شود.

وی مطالعه و اختصاص جاده جایگزین اردل به روگر و بهسازی وتعریض ورودی و خروجی شهرهای شهرستان را نیز ضروری دانست.

جهانگیری با اشاره به لزوم چهار خطه کردن جاده اردل به خراجی، تصریح کرد: با توجه به حادثه خیز بودن این مسیر وتلفات زیاد جاده ای تدابیر لازم اتخاذ شود.

وی پیگیری اعتبار جهت تکمیل تونل گورمیزه در اردل ، تسریع در پروژه چهارخطه شهرکرد  به شلمزار، ایمن سازی تونل درکش ورکش اصلاح وتعریض و بهسازی ورودی شهرهای اردل ،کاج و سرخون را مطرح و افزود: نهضت ملی مسکن شهر اردل در اراضی موسوم به (برد بنا) نیاز به تسریع در روند آماده سازی و تحویل به بنیاد مسکن جهت قرعه کشی و واگذاری به متقاضیان دارد.
پایان پیام/

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی