رئیس شورای عالی استان‌ها از رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست کرد: وجوه حاصل از ماده (٤٢) قانون مالیات بر ارزش افزوده در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار گیرد
سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۴
دبیری

دبیری در نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار عمل به ماده (٤٢) قانون مالیات بر ارزش افزوده و واریز معادل ۱۲ در هزار ارزش گمرکی کالاهای وارداتی به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، به درخواست اعضای شورای عالی استان‌ها، شهرام دبیری رئیس شورای عالی استان‌ها در نامه‌ای به محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار عمل به ماده (٤٢) قانون مالیات بر ارزش افزوده و واریز معادل ۱۲ در هزار ارزش گمرکی کالاهای وارداتی به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور شد.

در این نامه خطاب به رئیس مجلس شورای عالی استان ها آمده است:

همان طور که استحضار دارید، وفق ماده (٤٢) قانون مالیات بر ارزش افزوده و آئین نامه اجرایی (موضوع) مصوبه شماره ١٣٤٤٢٩ / ت ٥٩٢٩٧ ه مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ هیئت محترم وزیران گمرک جمهوری اسلامی ایران می‌بایست معادل ۱۲ در هزار ارزش گمرکی کالاهای وارداتی را که حقوق آن‌ها توسط گمرک وصول می‌شود به حساب وجوه متمرکز وزارت کشور واریز تا طبق آئین نامه مذکور بین شهرداری‌ها و دهیاری‌ها توزیع گردد.

علی رغم گذشت ده ماه از سال جاری پیگیری‌های انجام شده حاکی از آن است که تاکنون از محل قانون مذكور هیچ‌گونه وجهی جهت پرداخت به شهرداری‌‎ها و دهیاری‌ها به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور واریز نشده است. بدینوسیله درخواست اعضای شورای عالی استان‌ها مبنی بر پیگیری مجدانه مجلس شورای اسلامی برای اجرای قانون صدر الذكر و واریز وجوه مربوطه به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور، حضورتان تقدیم می‌شود خواهشمند است با توجه به محدودیت منابع مالی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در ماه‌های پایانی سال و کاهش درآمدهای ساخت و ساز دستور فرمایید مراتب با فوریت پیگیری شود.

 

پایان پیام/

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی