نماینده استان فارس در شورای عالی استان‌ها: بهبود وضعیت اقتصادی کشور نیازمند یک حرکت سریع درحمایت از تولید است
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۶
سینا ساریخانی

ساریخانی با بیان اینکه در شرایط کنونی که دشمن، اقتصاد کشور را هدف قرار داده، باید آرایش جنگی گرفت گفت: دولت باید با تمام توان از تولید داخل حمایت کند و به فکر برداشتن موانع تولید باشد.

سینا ساریخانی نماینده استان فارس در شورای عالی استان‌ها، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه با تکیه بر تعهد و تخصص نیروی انسانی و سیاست‌های صحیح اقتصادی داخلی و خارجی می‌توان وضعیت اقتصادی و معیشتی کشور را سرو سامان داد گفت: با مهار تورم و حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان داخلی و خارجی نرخ تولید ملی را افزایش داد.

وی افزود: معضلات اقتصادی، تورم، بیکاری، افزایش قیمت‌ها و کاهش ارزش پول ملی در کنار فشارهای اجتماعی و تحریم‌ها و ناکارآمدی بعضی از مدیران باعث دلسردی صنعتگران، کارآفرینان و جوان جویای کار شده است.

ساریخانی تصریح کرد: وقتی دشمنان بر مسئله اقتصاد و معیشت مردم متمرکز شده‌اند و عرصه تولید و اقتصاد را آماج حملات خویش قرار داده‌اند، در مقابل این هجمه، باید مسئولان و مدیران آرایش جنگی مناسب به خود بگیرند و برای رفع مشکلات معیشتی مردم تلاش همه‌جانبه‌ای داشته باشند.

نماینده استان فارس در شورای عالی استان‌ها اضافه کرد: اگر موانع رشد تولید برطرف شود و ظرفیت‌های مردمی در اقتصاد به میدان بیاید با رفع تورم و گرانی کام مردم شیرین خواهد شد و رونق تولید و رفاه عمومی به وجود خواهد آمد.

وی افزود: دولت با ارائه مشوق‌های مختلف در حمایت از تولید با کیفیت، رعایت استاندارد‌های مدیریت مصرف  برنامه‌ریزی صحیح برای ارتقای کیفیت رقابت پذیری و جذب سرمايه گذار داخلی و خارجی و نیروی متخصص می‌تواند رکود حاکم بر اقتصاد کشور را کاهش دهد و به بهبود اوضاع کمک کند.

ساریخانی رفع موانع تولید و کمک به رشد اقتصاد و کسب و کار و همچنین پشتیبانی از شرکت‌های ایرانی برای ورود آن‌‎ها به بازارهای بین المللی و تشویق کار آفرینان خارجی به حضور در بازار ایران را یک رسالت و هدف دیپلماسی اقتصادی دانشت و گفت: دولت نیاز به برنامه ریزی و سرمایه گذاری وسیع و تخصصی در امر تولید دارد. همه مدیران و دستگاه‌های مختلف و بخش خصوصی باید کمک کنند، تا دولت بتواند سیاست‌های اقتصادی خود را پیاده کند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی