رئیس شورای عالی استان‌ها: افسانه شکست‌ناپذیری رژیم صهیونیستی با عملیات طوفان الاقصی باطل شد/ اسرائیل که مهاجرپذیر بود، در حال حاضر مهاجرگریز شده است
پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۳
پرویز سروری

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: آمریکایی‌ها و رژیم اشغالگر صهیونیستی در تبلیغاتی خود، شکست‌ناپذیر بودن ارتش این رژیم را مرتب تکرار می‌کردند، اما اکنون این اداها خنثی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها، پرویز سروری در نطق پیش از دستور خود در بیست و دومین اجلاس شورای عالی استان‌ها با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، گفت: یک ماه از جنایات عظیم، نسل‌کشی و کودک‌کشی رژیم اشغالگر صهیونیستی گذشته و دنیا به ادعاهای دروغین این رژیم سفاک واقف شده است و در سراسر جهان شاهد محکومیت آن از سوی مردم هستیم.

وی افزود: اکنون مشخص شده، ادعاهای پوشالی مبنی بر قدرت ارتش چهارم دنیا چه اندازه واقعی بوده که یک گروه کوچک نظامی، هیمنه پوشالی این رژیم را از بین برده است. آمریکایی‌ها و رژیم اشغالگر در تریبون های تبلیغات خود، شکست‌ناپذیر بودن این ارتش و رژیم را مرتب تکرار می‌کردند، اما اکنون این اداها خنثی شده است.

رئیس شورای عالی استان‌ها ادامه داد: اسرائیل که مهاجرپذیر بود، در حال حاضر مهاجرگریز شده است و شهرک‌نشینان، حاضر نیستند به شهرک‌ها برگردند. رژیم صهیونیستی به جای مواجهه نظامی با نظامیان فلسطینی، بزدلانه چاره را در قتل‌عام مردم و زنان و کودکان فلسطینی دیده و بمب‌های دو تُنی که اولین بار در دنیا استفاده می‌شود را بر سر این مردم مظلوم می‌ریزند. این بمب‌ها، هدایایی است که آمریکا به این رژیم کودک‌کش داده تا جهان بیش از پیش معنای حقوق بشر آمریکایی را بداند.

سروری اظهار داشت: ملت فلسطین، دریافته است، برای استقلال و آقایی و برگشت به سرزمین خود باید هزینه بدهند و شهادت ده هزار نفر در یک ماه، ثابت کرد که این ملت مظلوم در راه استقلال خود، حاضر به هزینه دادن است. با ملت عزیز و مظلوم فلسطین ابراز همدردی می‌کنیم و آرزوی توفیق و پیروزی نهایی برای رزمندگان جبهه مقاومت داریم.

وی در ادامه با قدردانی از روابط عمومی شورای عالی استان‌ها، عنوان کرد: این هفته پخش برنامه تلویزیونی « شورا و مردم»  از شبکه یک سیما آغاز شده است و از این پس، هفته‌ای یک بار و هر هفته یک استان، معرفی شوراها را خواهیم داشت‌ که جا دارد برای این اقدام و نیز بحث مستندسازی که دبیرخانه و روابط‌عمومی شورای عالی استان‌ها شروع کرده‌اند، از این عزیزان تشکر کنم.

سروری افزود: یکی از اشکالات شوراها در دوران گذشته این بود که اقدامات، مستندسازی نشده بود اما در کتابی که به همت روابط عمومی ما به زودی چاپ خواهد شد، اقدامات، اجلاس‌ها و مذاکرات و نطق‌های این دو سال کاملا مستندسازی شده است که به زودی در اختیار نمایندگان شورای عالی استان‌ها قرار خواهد گرفت.

رئیس شورای عالی استان‌ها خاطرنشان کرد: برای اجرایی کردن نظارتی که در قانون اساسی بر عهده شورای عالی استان‌ها گذاشته شده، اولین جلسه را با دکتر آیینی معاون وزارت راه و شهرسازی داشتیم و از این پس با همه وزارتخانه‌ها وارد مرحله عملیاتی جهت اجرای وظایف قانونی شورای عالی استان‌ها خواهیم شد.

وی تصریح کرد: در این دو سال سعی بر آن بوده تا اقدامات تعاملی با دستگاه‌های مختلف داشته باشیم و اکنون به دنبال این هستیم در حوزه عمل این ظرفیت‌ها را به انجام برسانیم و با تمام وزارتخانه‌های مرتبط جلسات مستمری خواهیم داشت.

سروری در پایان، بیان داشت: با وزارت راه و شهرسازی در زمینه، بافت فرسوده، بافت تاریخی، تسهیلات دولت در بحث مسکن، صحبت کرده‌ایم و این روند تعامل و گفتگو با وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها، در صورت ادامه پیدا کردن و اجرایی شدن، رفته رفته می‌توانیم ظرفیت‌های قانونی شورای عالی استان‌ها را عملی کنیم.

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی