صادقی مطرح کرد: ایجاد شهرداری غیرحضوری در ایستگاه معاونت مالی/ تکالیف 5 گانه معاونت مالی برای تحقق شهرداری غیرحضوری
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۳
صادقی

رئیس کمیته شفافیت و هوشمند سازی شورای اسلامی شهر تهران ضمن بیان اینکه تحقق شهرداری غیر حضوری با جدیت از سوی کمیته هوشمند سازی دنبال می شود؛ گفت: موارد و مصادیق این امر در معاونت مالی و اقتصاد شهری مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد مشکلات و موانع در اجرای بندهای هوشمندسازی مرتفع شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، جلسه کمیته شفافیت و هوشمندسازی با موضوع هوشمندسازی و غیرحضوری‌کردن خدمات حوزه مالی، با حضور احمد صادقی، رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند، لطف اله فروزنده، معاون مالی و اقتصاد شهری و مدیران کل معاونت، جهانی، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و نماینده مرکز نوسازی و تحول اداری با موضوع برگزار شد.

صادقی گفت: از ویژگی‌های حوزه مالی این است که تمامی حوزه‌های مأموریتی با آن مرتبط هستند و بنابراین تحقق اهداف هوشمندسازی در این حوزه، کمک شایانی به تحقق شهرداری غیرحضوری خواهد نمود. 

صادقی افزود: برگزاری این جلسات برای آن است که بتوانیم به یک فهم مشترک از موضوع شهرداری غیر حضوری برسیم و در این راه هماهنگی‌های مورد نیاز صورت گیرد. 

وی همچنین پس از استماع گزارش اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های آتی، با اشاره به تکالیف معاونت مالی و اقتصاد شهری به عنوان خروجی این جلسه گفت: مقرر است معاونت مالی با همکاری و تعامل مستمر با مرکز تحول و نوسازی اداری و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات ظرف مدت دو هفته، گزارشی از وضعیت فعلی راه‌اندازی سامانه صورت‌وضعیت، به تفکیک واحدهای اجرایی که این سامانه در آن‌ها راه‌اندازی شده و فرایندهای حوزه صورت‌وضعیت که در حال حاضر از طریق سامانه انجام می‌شود؛ به کمیته شفافیت و شهر هوشمند ارسال نماید. 

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران افزود: همچنین معاونت مالی و اقتصاد شهری می‌بایست برنامه زمان‌بندی راه‌اندازی کامل سامانه صورت‌وضعیت و تمام‌الکترونیکی‌شدن فرایندهای مربوطه از جمله الکترونیکی‌شدن کلیه اسناد و امضاها و حذف اسناد فیزیکی را به تفکیک واحدهای اجرایی موضوع این سامانه ارائه نماید.

وی گفت: معاونت مالی می‌بایست برنامه زمان‌بندی ارائه الکترونیکی خدمات سیزده‌گانه از جمله برگزاری الکترونیکی معاملات شهرداری تهران، صدور چک الکترونیک، بررسی و تأیید اسناد مالی، بررسی و تأیید صورت‌وضعیت های پیمانکاری، امضای الکترونیک، فروش اینترنتی فروشگاه های وابسته به شهرداری و ... روی درگاه واحد شهروندی را به کمیته شفافیت و شهر هوشمند ارسال نماید. 

وی ادامه داد: این معاونت همچنین می‌بایست برنامه زمان‌بندی تمام‌الکترونیکی‌شدن فرایندهای انجام معاملات و حذف اسناد فیزیکی را به تفکیک واحدهای اجرایی به کمیته شفافیت و شهر هوشمند ارسال نماید.

پایان پیام/

 

اخبار برگزیده
آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی