نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان‌ها: برای کاهش ترافیک شهر اصفهان نیاز به تمرکز ادارات در نقاط مشخص است
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۹
محمدرضا فلاح

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان تمرکز ادارات و مراکز آموزشی در چند نقطه از شهر را از جمله راهکارهای حل مشکل ترافیک در اصفهان دانست.

محمدرضا فلاح عضو شورای شهر اصفهان و نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان‌ها، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها ضمن قدردانی از مردم برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین اظهار کرد: از دولت و ملت عراق بابت تلاش برای خلق حماسه زیبا و پرشکوه اربعین و پذیرایی و حمل و نقل زوار و ارائه خدمات خوب در این ایام تشکر می‌کنم.

وی افزود: از دولت و ملت و عاشقان اباعبداله الحسین (ع) در ایران نیز تشکر می‌کنم. مردم عزیز ایران و سپاه قدس جهت برقراری امنیت هم در طول مسیر و هم در کشور عراق تلاش بسیاری کردند و صدا و سیما نیز برنامه‌های خوبی در این روزها تهیه و پخش کرد که جای تشکر دارد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با تشکر از حضور نوجوانان و جوانان در این حماسه حسینی و خدمات‌رسانی کارمندان و کارگران شهرداری به زوار امام حسین (ع) گفت: این موضوع باعث افتخار برای مدیریت شهری است.

وی ادامه داد: راهپیمایی اربعین یک حماسه عشق ورزی و بیعت مجددی است که همه ساله توسط خیل عظیم عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) تشکیل می‌شود. در کجای کره خاکی چنین حماسه‌ای را دیده‌ایم که از همه سنین به شوق زیارت معشوق ده‌ها کیلومتر را طی کنند؟

فلاح گفت: در کجای دنیا مردمان کشوری میلیون‌ها زائر اربعین را با روی گشاده پذیرایی می‌کنند و این یک نمونه از قدرت نرم جهان اسلام است که غرب زدگان شهامت ندارند گوشه‌ای از آن را مخابره کنند. همه این‌ها را از رشادت‌های مدافعان حرم می‌دانیم و امیدواریم خداوند شفاعت آن‌ها را نصیب ما گرداند.

وی با بیان اینکه در دوره ششم شورای اسلامی شهر با همگامی با دولت مردمی باید حماسه خدمت رسانی به مردم را شکل دهیم، گفت: این حماسه باید خود را در رفع مشکلات مردم نشان دهد اما متأسفانه در برخی موارد هنوز خواسته‌های مردم را پاسخ نداده‌ایم. وضعیت حمل زباله و رفت و روب مناسب نیست و سد معبر در برخی معابر به خصوص معابر پرتردد وجود دارد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: همچنین وضعیت فرهنگی و شهرسازی مطلوب نیست و باید اختیارات مدیران مناطق را افزایش داد تا آن‌ها به این مشکلات بپردازند.

وی افزود: از هیئت رئیسه درخواست می‌کنم جهت رفع برخی از بلاتکلیفی‌های مردم از مدیرکل اداره راه و شهرسازی در یکی از جلسات علنی یا غیرعلنی شورا دعوت کند تا مشکل مردم توسط مدیرکل حداقل به صورت حضوری مطالبه گردد. از جمله این مشکلات بحث ارتفاع است از چندین ماه پیش تاکنون برطرف نشده است.

فلاح با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید گفت: اول مهر تقاضای سفر افزایش ۳۰ درصدی ترافیک را به دنبال دارد. انتظار داریم دستگاه‌های دولتی و غیردولتی کمک کنند تا کمترین ترافیک را در سطح شهر مشاهده کنیم.

وی افزود: پیشنهاد می‌شود استاندار ساعات ادارات را به صورت شناور درآورد و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت آموزش و پرورش زمان شروع کلاس‌ها را شناور کنند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: پیشنهاد می‌شود همه ادارات از جمله شهرداری کارهای عمرانی در سطح شهر را در هفته اول مهر تعطیل کند و اعمال محدودیت تردد برای کامیون‌های توزیع مواد غذایی صورت گیرد. همچنین محدودیت‌های ترافیکی نیز در مرکز شهر باید اعمال شود. در همین راستا افزایش تعداد اتوبوس‌های شهری می‌تواند بخشی از ترافیک شهر را کاهش دهد.

وی خاطرنشان کرد: در سالیان قبل در کوچه‌ها و محلات شهر خانه‌های مسکونی بدون تغییر کاربری و بدون پیوست ترافیکی و فرهنگی به مدارس و دانشگاه‌های غیرانتفاعی تبدیل شده‌اند که تردد کادر و دانشجویان و دانش آموران به آن مدرسه بر ترافیک شهر افزوده است.

فلاح با بیان اینکه پراکندکی ادارات در شهر معضل دیگری است که سبب ایجاد ترافیک شده است. ساخت مجتمع اداری ۲۲ بهمن خود کار شایسته‌ای بود که انجام شد اما ای کاش چنین مجتمع‌های اداری در چند گوشه شهر تأسیس و ادارات سطح شهر به آنجا منتقل می‌شدند. همچنین خوب بود اگر چندین مجتمع آموزشی در اطراف شهر تأسیس می‌شد تا مراکز آموزشی به صورت متمرکز اداره می‌ شدند.

وی بیان کرد: شهرداری هم باید ادارات خود را متمرکز کند، متاسفانه رفت و آمد ارباب رجوع و ترافیک زیاد به خاطر پراکندکی ادارات مختلف شهرداری در سطح شهر است.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: خداوند در قرآن می‌گوید آنچه می‌گویید را اول خودتان عمل کنید. اگر ما از ادارات می‌خواهیم باعث رفع ترافیک و آلودگی هوا شوند باید اول از خودمان شروع کنیم. از شهرداری می‌خواهم نسبت به تمرکز ادارات خود عمل کند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی