نماینده استان چهارمحال و بختیاری در شورای عالی استان‌ها: در پروژه‌های انتقال آب باید منافع چهارمحال و بختیاری در نظر گرفته شود
يکشنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۱
باقری

باقری با بیان اینکه با انتقال آب مخالف نیستیم بلکه با شیوه انتقال مخالفیم توضیح داد: در حوزه انتقال آب باید منافع استان چهارمحال و بختیاری و شرایط زیست محیطی در نظر گرفته شود. نباید سیل و سرما و بدبختی این آب و هوا از آن مردم چهار محال و بختیاری باشد و آب حاصل از این آب و هوا به دیگر استان‌ها برسد.

محمد یعقوب باقری نماینده استان چهارمحال و بختیاری در شورای عالی استان‌ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، با بیان اینکه دشت حاصلخیز خانمیرزا به یک دشت بحرانی تبدیل شده است، گفت: توزیع نامتعادل آب و استفاده نادرست از آب سبب خشک شدن دشت‌های حاصلخیر شده است. انتقال آب سدهای شهدای چشمه علی و خانمیرزا نیز بیش از دو دهه است که بلاتکلیف مانده و این دشت حاصلخیز تبدیل به یک کویر شده است.

وی افزود: بی توجهی به محیط زیست خطراتی را در پی داشته است و این کارشناسان دهه‌هاست در خصوص این بی توجهی‌ها و مخاطرات پیش‌رو هشدار داده‌اند که متاسفانه گوش شنوایی نبوده است و اکنون شاهد بروز بحران‌های زیست محیطی در سراسر کشور هستیم.

باقری ادامه داد: بحث سد پرحاشیه خرسان 3 برای مردم و شهرستان به بحران تبدیل شده است. بنابراین با توجه به مسایل و مشکلاتی که به وجود آورده و می‌آورد باید جلوی ساخت این سد گرفته شود. در غیر این صورت حتما باید منافع استان چهارمحال و بختیاری و دشت‌های خانمیرزا، ری سردشت، میراث و جمال در نظر گرفته شود.

نماینده استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه با انتقال آب مخالف نیستیم بلکه با شیوه انتقال مخالفیم توضیح داد: در حوزه انتقال آب باید منافع استان میزبان از جمله چهارمحال و بختیاری و شرایط زیست محیطی در نظر گرفته شود. نباید سیل و سرما و بدبختی این آب و هوا از آن مردم چهار محال و بختیاری باشد و آب حاصل از این آب و هوا به دیگر استان‌ها برسد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی