صادقی تذکر داد: بی توجهی شهرداری به برخی مصوبات شورای شهر
سه‌شنبه ۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۱
صادقی5

احمد صادقی از عدم توجه و اهتمام کافی شهرداری تهران به برخی مصوبات شورای شهر، گلایه کرد و گفت: هنوز در خصوص طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه در راستای تحقق شعار سال اقدامی صورت نگرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، احمد صادقی رئیس دبیرخانه شورای عالی استان ها و عضو شورای شهر تهران، در یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای شهر ششم، طی تذکری گفت: تذکر من ناظر به عدم توجه و اهتمام کافی شهرداری تهران به برخی مصوبات و صورتجلسات و مکاتبات شوراست.

وی افزود: برای نمونه دو مورد را مطرح می کنم: اولین مورد، مصوبه شورا با عنوان الزام شهرداري تهران به ارائه لايحه برنامه‌هاي اجرايي و عملياتي مديريت شهري در كاهش تورم و افزايش توليد، مصوب 1402/02/12یک ماده واحده است؛ به شرح زیر:"شهرداري تهران موظف است در راستاي تحقق شعار سال 1402 با عنوان «مهار تورم و رشد توليد» نسبت به ارائه لايحه برنامه‌هاي اجرايي و عملياتي مديريت شهري در شش حوزه مأموريتي شهرداري تهران مشتمل بر: 1- اجتماعي و فرهنگي، 2- حمل و نقل و ترافيك، 3- خدمات شهري و محيط زيست، 4- ايمني و مديريت بحران، 5- شهرسازي و معماري 6- توسعه و مديريت و هوشمندسازي ظرف مدت حداكثر يك ماه پس از لازم‌الاجرا شدن اين مصوبه اقدام نمايد." که علی رغم پیگیری‌های قبلی و با گذشت ۴ ماه، هیچ اقدامی انجام نشده است.

صادقی ادامه داد: دومین مورد این است که کمیسیون معماری و شهرسازی و کمیته هوشمند سازی و شفافیت در اول خرداد 1402 جلسه ای مشترک با نمایندگان معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران برگزار کردند و منتج به ۶ بند صورتجلسه گردید که طی مکاتبه شماره 4206 مورخ 09/03/1402 ابلاغ گردید. 

عضو شورای اسلامی شهر تهران در خصوص متن مصوبه گفت: این مصوبات به شرح ذیل است؛
1- نحوه اتصال شهرداري هاي كشور به درگاه واحد توسط شهرداري تهران (سازمان فناوري) بررسي شود و ظرف يك هفته گزارش از سامانه وزارت كشور درخصوص سامانه يكپارچه صدور مجوز براي تمامي شهرداري ها پيگيري و به شوراي شهر گزارش شود.
2ـ دستورالعمل نحوه تشكيل پرونده در درگاه واحد توسط معاونت معماری و شهرسازي (اداره كل تدوين ضوابط) تهيه و وظايف دفاتر پس از تشكيل پرونده الكترونيك در درگاه ملي ظرف يك ماه تهيه و توسط مؤسسه فناوران مشخص گردد.
3ـ تشكيل پرونده از طريق درگاه ملي مجوزها براي سه منطقه تهران به صورت آزمايشي طی دوماه انجام پذيرد. 4ـ تعرفه تشكيل پرونده دفاتر و تعريف تعرفه اصالت سنجي مدارك ثبتي در دوره آزمایشی حذف گردد. 5ـ در مدت اجراي طرح آزمايشي كدهاي پستي(سه منطقه) قابليت تشكيل پرونده در هيچ يك از دفاتر تهران را نداشته باشد.6ـ آموزش دفاتر مناطق منتخب جهت طي فرآيند جديد مطابق درگاه ملي مجوزها موسسه فناوران صورت گیرد.

صادقی در ادامه گفت: متأسفانه بعد از گذشت دو ماه از جلسه، هیچ اقدامی صورت نگرفته و هیچ گزارشی هم ارسال نشده است.

وی خاطر نشان ساخت: مجدداً موضوع طی نامه شماره 8636 مورخ 03/05/1402 پیگیری گردید. اما این نامه هم از طرف شهرداری بدون جواب مانده و عملاً حوزه شهرسازی با این بی توجهی، مزاحم دسترسی آسان شهروندان به خدمات غیرحضوری شده است.

صادقی در اعلام تذکر خود گفت: بنابر آنچه قرائت شد؛ به شهردار محترم تهران تذکر می دهم که جایگاه و وظایف شورای اسلامی شهر تهران را به زیرمجموعه خود یادآور شده و نسبت به همراهی زیرمجموعه خود جهت توسعه هرچه بیشتر شهرداری غیرحضوری تأکید نموده و هر چه سریعتر اقدامات بایسته را انجام داده و شورا و اینجانب را از نتیجه، مطلع نمایند.

 

پایان پیام/

اخبار برگزیده
آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی