نماینده استان کرمان در شورای عالی استان ها: خسارات ناشی از طوفان به خرماکاران کرمانی از صندوق خسارات ویژه جبران شود
يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۳
خارایی

خارایی گفت: حدود ۶۰ درصد از محصول خرما دچار خسارت شده و با توجه به اینکه اغلب این کشاورزان، بیمه کشاورزی ندارند، از رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درخواست می‌کنم از صندوق خسارات ویژه به طور فوق‌العاده برای جبران خسارت و آسیب به این عزیزان اقدام کند.

خداداد خارایی نماینده استان کرمان در شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها با اشاره به خسارات طوفان در جنوب کرمان، گفت: در این منطقه و به ویژه شهرستان قلعه گنج، خیلی از تیرهای برق شکسته شدند و مشکلات زیادی به وجود آمده است.

وی افزود: در یکی دو هفته گذشته نیز قطعی برق زیادی در جنوب کرمان داشتیم و از مدیرعامل برق منطقه‌ای درخواست دارم این وضعیت را مدیریت کرده تا مردم در این گرما بیشتر از این دچار مشکل نشوند.

نماینده استان کرمان در شورای عالی استان‌ها، همچنین از خسارات به نخلستان‌ها سخن گفت و خاطرنشان کرد: حدود ۶۰ درصد از محصول خرما دچار خسارت شده و با توجه به اینکه اغلب این کشاورزان، بیمه کشاورزی ندارند، از رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درخواست می‌کنم از صندوق خسارات ویژه به طور فوق‌العاده برای جبران خسارت و آسیب به این عزیزان اقدام کند.

خارایی در ادامه اظهار داشت: ریاست دانشگاه علوم پزشکی جنوب کرمان برای حل مسائل درمانی این منطقه تلاش خود را بیشتر کند و با توجه به اینکه معاونین وی از دولت سابق هستند و انگیزه کافی برای خدمت ندارند، این افراد را با نیروهای جدید و جهادی و با انگیزه تغییر دهد.

 

پایان پیام/

اخبار برگزیده
آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی