نایب رئیس شورای عالی استان‌ها: سهم دولت در نوسازی بافت فرسوده پرداخت نمی شود/ نوسازی بافت فرسوده قبل وقوع زلزله جدی باید انجام شود
پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۸
دبیری

نایب رئیس شورای عالی استان‌ها در خصوص راهگشایی در بافت‌های فرسوده گفت: باید ۷۰ درصد هزینه از سوی دولت پرداخت شود اما این اقدام انجام نمی‌شود و لازم است که این هزینه پرداخت شود تا بشود تا در این مناطق نوسازی را پیش از وقوع زلزله جدی انجام داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، شهرام دبیری نایب رئیس شورای عالی استان‌ها و نماینده استان آذربایجان شرقی در شورای عالی استان‌ها در نطق پیش از دستور خود در چهاردهمین اجلاس شورای عالی استان‌ها که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، گفت:  اجرای قول‌ها و وعده‌های ریاست محترم جمهوری در حوزه راه و شهرسازی که در سفرهای استانی داده می شود از مطالبات جدی مردم است و این امر می‌تواند اعتماد مردم به دولت را افزایش دهد.

وی افزود: فرسودگی ماشین آلات راهداری یکی از مسائل جدی است که در بارندگی های اخیر هم شاهد آن بودیم و باید به روز رسانی شود.

دبیری تصریح کرد: بیشتر شوراها از جمله شوراهای استان و به ویژه شورای عالی استان‌ها مکان اداری مناسبی ندارند و  مستاجر نهادهای دیگرند. از این رو خواهش ما این است زمینی برای ساخت فضای اداری برای تمام شوراهای استان و شورای عالی استان‌ها در نظر گرفته شود.

نایب رئیس شورای عالی استان‌ها ادامه داد: موضوع بعدی در ارتباط با راه‌های ترانزیتی است که از درون شهرها می‌گذرد و عبور ماشین آلات سنگین علاوه بر خطرات موجود و ترافیک آسیب جدی به خیابان‌ها وارد می‌کند و باید کمربندی ایجاد شود. این مهم از عهده شهرداری ها خارج است و لازم است وزارت راه و شهرسازی در این حوزه وارد شود.

نماینده آذربایجان شرقی در شورای عالی استان‌ها توضیح داد: در خصوص راهگشایی در بافت‌های فرسوده باید ۷۰ درصد هزینه از سوی دولت پرداخت شود اما این اقدام انجام نمی‌شود و لازم است که این هزینه پرداخت شود تا بشود تا در این مناطق نوسازی را پیش از وقوع زلزله جدی انجام داد.

 دبیری در خصوص آزاد راه شیراز-اصفهان گفت: این آزاد راه هنوز از پیمانکار تحویل گرفته نشده است و مسایل ایمنی رعایت نشده اما عبور و مرور انجام می شود و اتفاقاتی نیز رخ داده است.

همچنین لازم است، آزاد راه جنوب به شمال که ارزش ترانزیتی دارد تکمیل و بهسازی شود.


پایان پیام/

اخبار برگزیده
آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی