نماینده استان هرمزگان در شورای عالی استان ها: بنیاد مسکن یکی از عوامل اصلی ازدواج دیرهنگام جوانان روستایی است
يکشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۵
پرواز

پرواز با گلایه از عملکرد بنیاد مسکن در بحث واگذاری زمین به جوانان در روستاها، گفت: بنیاد مسکن یکی از عوامل اصلی در دیر ازدواج کردن جوانان روستاهاست.

عبدالله پرواز نماینده استان هرمزگان در شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها با گلایه از عملکرد بنیاد مسکن در بحث واگذاری زمین به جوانان در روستاها، گفت: بنیاد مسکن یکی از عوامل اصلی در دیر ازدواج کردن جوانان روستاها است.

وی افزود: متولی واگذاری زمین در روستاها بنیاد مسکن است اما به حدی لاک‌پشت‌وار این کار را انجام می‌دهد و شرایط را سخت می‌کند که فرد متقاضی خسته و مأیوس به دنبال چاره دیگری برای خانه‌دار شدن می‌گردد.

عضو شورای عالی استان‌ها ادامه داد: شرایط تورمی امروز جامعه و با این گرانی افسارگسیخته تعلل در واگذاری زمین یعنی چند برابر شدن قیمت مصالح و هزینه ساخت مسکن بالا می‌رود و در این میان جوانان و مردم از لحاظ مالی متضرر می‌شوند.

پرواز خاطرنشان کرد: یک جوان باید سه چهار سال منتظر بماند تا بنیاد مسکن به او زمین واگذار کند و در این پروسه اما قیمت ساخت خانه چندین برابر افزایش پیدا می‌کند و این دیر واگذار کردن باعث دلسردی و ناامیدی جوانان روستاها و عدم رغبت آن‌ها به ازدواج و تشکیل خانواده می‌شود.

وی در پایان از مسئولان بنیاد مسکن خواست تا روند واگذاری زمین‌های روستایی را تسریع بخشند تا جوانی که می‌خواهد تشکیل خانواده دهد با انگیزه و امید پیش به سوی این کار برود.

اخبار برگزیده
آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی