نماینده استان کرمان در شورای عالی استان ها: آموزش و پرورش عشایری در جنوب کرمان شکل گیرد
سه‌شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰
خارایی5

خارایی گفت: با توجه به کثرت مناطق عشایری در جنوب کرمان و استعدادهای فراوان در روستاها و میان عشایر، لازم است آموزش و پرورش عشایری در جنوب کرمان شکل گیرد.

خداداد خارایی نماینده استان کرمان در شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها با تبریک ۱۵ مهرماه روز روستا و عشایر، گفت: به گفته امام راحل، عشایر ذخایر مملکت هستند و همچنین حاج قاسم سلیمانی نیز از عشایر بود و رسیدگی به امورات روستائیان و عشایر نیز همواره از تأکیدات مقام معظم رهبری بوده است.

وی افزود: دولت باید با اهتمام جدی، اعتبارات ویژه‌ای به موضوع زیباسازی روستاها اختصاص دهد و روستاها را تقویت کند تا مهاجرت از روستاها به شهرها شکل نگیرد و مشکلاتی مانند حاشیه‌نشینی و بیکاری ایجاد نشود.

نماینده استان کرمان در شورای عالی استان‌ها، خاطرنشان کرد: در بحث دامداری نیز جهاد کشاورزی باید اعتبار کافی برای نهادهای دامی صرف کند، چرا که با این وضعیت دامداری در خطر است.

خارایی در ادامه اظهار داشت: با توجه به کثرت مناطق عشایری در جنوب کرمان و استعدادهای فراوان در روستاها و میان عشایر، لازم است آموزش و پرورش عشایری در جنوب کرمان شکل گیرد.

وی با بیان اینکه دامپزشکی باید فعال‌تر عمل کند، گفت: می‌توان هر چندماه یک‌بار، برای دامداران جلسه توجیهی برگزار کرد و آگاهی را در این مورد افزایش داد تا تلفات دام به ویژه دام‌های سنگین، به حداقل برسد.

عضو شورای عالی استان‌ها همچنین از جهاد کشاورزی خواست تا بذر ذرت علوفه در اختیار کشاورزان قرار دهد چرا که با توجه به درپیش بودن فصل سرد، این اقدام باید سریع‌تر انجام شود.

خارایی در پایان خواستار توجه بیشتر وزارت ورزش و جوانان به موضوع ورزش‌های روستایی و عشایری شد.

اخبار برگزیده
آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی