نماینده استان کرمانشاه در شورای عالی استان‌ها: کمبود آب سبب خشک شدن باغات ریجاب شده است / آبیاری قطره‌ای راه حل برون رفت از خشکسالی
يکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۷
کرم پور5

کرم پور با اشاره به خشکسالی های اخیر و خشک شدن باغات شهر ریجاب گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید به فکر توسعه آبیاری قطره‌ای باشد تا مردم از فشار اقتصادی ناشی از خشکسالی رهایی یابند.

قباد کرم پور نماینده استان کرمانشاه در شورای عالی استان‌ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، با بیان اینکه شهر ریجاب از توابع شهرستان دالاهو با توجه به داشتن دو هزار و پانصد هکتار باغات گردو و انجیر  به عنوان صادر کننده انجیر تیزاب به تمام نقاط کشور و حتی به عراق شناخته می‌شود. اما متاسفانه در دو سال گذشته با توجه به کمبود آب و تنش آبی امسال تمام درختان خشک و مردم  این منطقه با فشار اقتصادی روبه رو شدند و در بحران و مشقت زندگی می‌کنند.

وی افزود: تا به امروز چندین درخواست مبنی بر حمایت از باغداران و قطره‌ای کردن آب باغات تحویل وزیر جهاد و معاونین ایشان شد اما هنوز جوابی دریافت نشده است. پیرو همان نامه 3 نامه دیگر به وزارت فرستاده حتی دو ماه پیش ثبت و دستور بازدید از باغات ریجاب و اعلام نتیجه به وزارت هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

وی افزود: بنده به عنوان نماینده مردم شریف کرمانشاه به شدت از وزارت جهاد کشاورزی و معاونان آنان ناراضی هستم چرا که هیچ ارزشی برای مردم زحمت‌کش قائل نیستند. حال تکلیف این مردم چیست؟ باز هم از وزارت فوق تقاضای بازدید و بررسی و حل مشکل این قشر زحمت‌کش را داریم یا از طریق کمک مالی یا وام کم بهره از این مردم حمایت کنند. باغداری که پارسال چهارصد میلیون درآمد داشته امسال به پنجاه میلیون رسیده است. اگر از اول سال طرح آبیاری قطره‌ای در ریجاب انجام می‌شد صدرصد این مشکل بوجود نمی‌آمد چون الوندرود ریجاب مشهور است و مدیریت خوب می‌خواهد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی