رئیس مجلس در جمع اعضای شورای عالی استان‌ها خبر داد طرح جامع مدیریت شهری در مراحل پایانی بررسی در بهارستان
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۸
قالیباف

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اگر نتوانیم بحث قانون جامع مدیریت شهری را به سرانجام برسانیم به شهروندان ظلم شده است افزود: طرح مهم قانون جامع مدیریت شهری که از مجلس قبل در حال پیگیری است را با توجه به بررسی‌های کارشناسی که با همکاری وزارت کشور انجام شده و نیز کار کارشناسی میدانی در شهرها، آماده شده است، اکنون در مرحله‌ اعلام وصول در صحن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشستی که صبح امروز(چهارشنبه، 26 مرداد ماه) با حضور اعضای شورای عالی استان‌ها در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ضمن تبریک سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی، گفت: آزادگان ما یکی از بهترین دوران عمر خود را در اسارت به سر بردند و در این دوران در کنار شکنجه‌هایی که کشیدند تبدیل به افرادی خودساخته شدند.

 

قالیباف در ادامه با بیان اینکه از 30 سال قبل، دغدغه اصلاح نظام ساختاری و اداری کشور را داشتیم، عنوان کرد: بوروکراسی امروز به همراه مشکلات مدیریتی ما را بیش از تحریم زمین‌گیر کرده است.

 

رئیس قوه مقننه با بیان این که باید مقوله مدیریت یکپارچه شهری را پیگیری کنیم اظهار کرد: تفکیک کارهای تولی‌گری و تصدی‌گری و هویت‌بخشی و قدرت دادن به شوراها، مردمی کردن و اداره کشور به معنای واقعی خود از جمله اقدامات جدی است که در این حوزه باید انجام شود.

 

وی با بیان اینکه وقتی حرف از مدیریت یکپارچه شهری می‌زنیم باید به مدیریت شهری باور داشته باشیم، عنوان کرد: روز گذشته که گزارش تأسف آمیز حادثه ریزش ساختمان متروپل در صحن علنی مجلس قرائت شد، اعلام کردم این موضوع ریشه در درآمدهای ناپایدار شهری و ضعف در سازمان نظام مهندسی کشور دارد.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: چه شهرداری‌ها به‌عنوان مدیران حکمرانی محلی و چه دولت‌ها در حوزه مرکز، باید به فکر سامان‌بخشی باشند و مشخص کنند به دنبال تولید خدمات هستند یا خرید خدمات. خرید خدمات به مراتب ارزان‌تر از تولید خدمات است اما متأسفانه شهرداری‌ها اصرار به تولید خدمات دارند./

 

پایان پیام/

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی