نماینده استان خراسان جنوبی در شورای عالی استان‌ها: زمین های خالی درون بافت شهری تعیین تکلیف شوند
چهارشنبه ۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴
حسین اکبری

اکبری با اشاره به زمین‌های رها شده در سطح شهرها گفت: چندین بار شوراها برای زمین‌های رها شده در سطح شهرها عوارض وضع کرده اند که این مصوبه از سوی دیوان عدالت اداری رد شده است.

حسین اکبری نماینده استان خراسان جنوبی در شورای عالی استان‌ها، در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، با بیان اینکه زمین‌های رها شده در سطح شهرها یکی از مشکلات شهرداری‌هاست گفت: چندین بار شوراهای شهر شیراز، اصفهان، مشهد و ... برای این زمین‌های رها شده در سطح شهر عوارض وضع کردند اما از سوی دیوان عدالت اداری رد شد.

 

وی افزود: درست است که بر اساس ماده 110 قانون شهرداری، شهرداری‌ها می‌تواند دور زمین‌های خالی دیوار کشیده و 10 درصد بیشتر از هزینه اعمال شده از مالک پول دریافت کنند اما آیا شهرداری توان این را دارد که برای زمین‌هایی با مساحت 2 تا 5 هزار متر دیوار کشی کند؟

 

اکبری اضافه کرد: کسی زمینی در بهترین نقطه شهر خریده و رها می‌کند و هر روز قیمت این زمین بالا می‌رود بدون اینکه مالک کاری کند. اما از سوی دیگر شهرداری باید به صورت مداوم به این زمین خدمات بدهد و نخاله‌ها و زباله‌های رها شده از سوی سایر شهروندان را تخلیه کند. از طرفی دیگر وجود یک قطعه زمین خالی در سطح شهر می تواند چهر شهر را زشت کند.

 

نماینده استان خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها، از رئیس دیوان عدالت اداری خواست تا در خصوص مصوبه شوراها در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند تا این مشکل در شهرها برطرف شود.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی