نماینده استان فارس در شورای عالی استان ها: نتوانستیم از ظرفیت قانون اساسی برای رفع تبعیض به درستی استفاده کنیم
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
سید عبدالرزاق موسوی

موسوی با بیان اینکه در 3 بند از اصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی به رفع تبعیض و اجرای عدالت اشاره شده و این ماموریت مهم را بر عهده شورای عالی استان‌ها گذاشته است اما ما نتوانستیم این ظرفیت را به درستی پیاده کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها سیدعبدالرزاق موسوی نماینده استان فارس در شورای عالی استان‌ها در نطق پیش از دستور خود در چهلمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها با اشاره به پایان دوره پنجم شوراهای شهر و روستا گفت: از مسئولان انتخابات شوراها اعم از ناظر و مجری درخواست داریم با توجه به جایگاه مهم شوراها زمینه مشارکت مردم و ورود افراد توانمند به شوراها را فراهم کنند.

وی بیان کرد: کشور و مردم ما شرایط سختی را به دلیل فشارهای ناشی از تحریم دنیای استکبار از طرفی و فرصت سوزی و نادیده گرفتن شرایط و مشکلات مردم از سوی برخی از مسئولان نظام و کشور از سوی دیگر و همه گیری ویروس کووید 19 و فشارهای روانی و اقتصادی ناشی از آن تحمل می‌کنند.

موسوی ضمن تقدیر از فعالان نظام سلامت در مبارزه با ویروس کرونا، شهادت مجاهدان سلامت را تسلیت گفت و یادشان را گرامی داشت.

نماینده استان فارس در شورای عالی استان‌ها با اشاره به فرمان امام خمینی (ره) در خصوص تشکیل شوراها و تاریخچه تشکیل این نهاد مردمی اظهار کرد: پس از تشکیل شوراها، متاسفانه در گذر زمان و نوع نگاه مسئولین دولتی و مجلس و برخلاف آنچه انتظار می‌رفت، حدود اختیارات شوراها کاهش پیدا کرد.

وی ادامه داد: البته شرایط شوراها در مناطق مختلف کشور تحت تاثیر فعالیت خود شوراها و مسئولین کشوری و محلی متفاوت بوده است. به عنوان مثال شوراهای شهر واقع شده در شهرهای مناطق آزاد خود داستان دیگری است که باید در مورد آن فکری کرد.

موسوی تصریح کرد: کمبود آموزش و تجربه و نحوه و شرایط انتخاب شوراها به ویژه شوراهای فرادست زمینه ای برای مجالس و دولت‌ها شد تا به جای رفع موانع، خود در جهت محدود کردن هرچه بیشتر شوراها گام بردارند.

نماینده استان فارس در شورای عالی استان‌ها ادامه داد: اکنون در ماه‌های پایانی دوره پنجم شوراها باید به عقب برگشته و نگاه کنیم ببینیم چه کردیم و از قدرت‌ها و امکانات موجود برای ارتقاء جایگاه شوراها تا چه میزان استفاده کردیم.

وی اظهار کرد: در 3 بند از اصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی به رفع تبعیض و اجرای عدالت اشاره شده و این ماموریت مهم را بر عهده شورای عالی استان‌ها گذاشته است اما ما نتوانستیم این ظرفیت را به درستی پیاده کنیم.

موسوی ادامه داد: هر چند در این زمینه مصوباتی داشته‌ایم اما نتوانسته‌ایم مجلس و دولت را متقاعد به همکاری کنیم.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی