;
عضو شورای اسلامی استان کرمانشاه: شهرداری‌ها بدون درآمد پایدار، تعطیل خواهند شد
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
سیدمهدی طالقانی

نایب ‌رئیس شورای اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به کاهش شدید درآمد شهرداری‌ها در نتیجه شیوع ویروس کرونا، گفت: اگر منابع ثابت و پایداری برای شهرداری تعریف نشود، در آینده باید منتظر تعطیلی شهرداری‌ها باشیم.

به ‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، سیدمهدی طالقانی نایب ‌رئیس شورای اسلامی استان کرمانشاه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه هشتم اسفند ماه شهر کرمانشاه گفت: درآمد شهرداری‌ها به‌عنوان یک نهاد غیردولتی تنها از عوارض محلی دریافتی از شهروندان است که باتوجه به شیوع ویروس کرونا در یک‌ سال اخیر و کاهش چشمگیر ساخت و سازها در سطح شهرها، درآمد شهرداری‌ها هم به‌شدت کاهش پیدا کرده است.

وی کمبود قیر و نبود منابع ثابت و پایدار را از مشکلات ریشه‌ای شهرداری‌های استان برشمرد و گفت: اگر منابع ثابت و پایداری برای شهرداری ها تعریف نشود و بخش خصوصی در زمینه عمران و ساخت‌وسازهای شهری ورود نکند، در آینده باید منتظر تعطیلی شهرداری‌ها باشیم.

طالقانی در عین حال گفت: با وجود همه این مشکلات، شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان تمام توان خود را برای ارائه خدمت و جلب رضایت مردم به کار بسته‌اند که نمونه آن پروژه‌های بزرگ شهرداری کرمانشاه از جمله تقاطع چند سطحی میدان امام‌خمینی (ره) است.

طالقانی از همکاری همه مسوولان استان با مجموعه شوراها و شهرداری‌های استان تشکر و اظهارداشت: تلاش‌ها و خدمات مهندس بازوند، استاندار کرمانشاه به‌ویژه در حوزه جذب سرمایه‌گذاری نفت و گاز یک اقدام ارزشمند و گام بزرگ است.

طالقانی با اشاره به برگزاری جلسات ماهانه شورای اسلامی استان کرمانشاه گفت: با توجه به اولویت‌های کاری و مشکلات شهرستان‌ها از مدیران کل و روسای دستگاه‌های اجرایی در جلسات دعوت می‌شوند و مسایل و مشکلات مردم مورد بررسی و پیگیری قرار می‌گیرد.

طالقانی همچنین از همه مدیران و مسئولان استان خواست که شوراها را به‌عنوان بازوهای توانمند خود در حل مشکلات بدانند و از این نهاد مشورتی در تصمیم‌گیری‌ها و مهار معضل‌های موجود به شایستگی استفاده کنند.

پایان پیام/

شبکه های اجتماعی
;