نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان ها: به نمایندگی از مردم نجیب اردبیل و به دلیل وعده های پوچ سالهای اخیر از مسئولان دولتی رفع بیعت می کنم
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
پویا مجرد

پویا مجرد با انتقاد از وعده های عمل نشده مسئولان دولتی در سال های گذشته گفت: به نمایندگی از مردم اردبیل از مسئولان دولتی که سال ها وعده های پوچ داده اند رفع بیعت می کنم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، پویا مجرد نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان ها در نظق پیش از دستور خود در جریان سی و هشتمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها که امروز (پنجشنبه) در ساختمان قدیم مجلس برگزار شد با بیان اینکه رسم نطق پیش از دستور بر این است که در مورد مشکلات حوزه متبوع صحبت شود گفت: من امروز به نشانه گلايه و اعتراض سنت شکنی می کنم. گلایه از بابت تمام وعده هائی که در طی سال ها و دهه های گذشته از طرف دولت ها و روسای جمهور و وزیران و مدیران و مسئولان به خورد ولی نعمتان من در استان اردبیل داده و عملی نشده است.

وی افزود: عليرغم داد و بیدادهای ده ها نماینده مجلس و صدها تن از اعضای شوراهای شهر و روستا، امامان جمعه و خطيبان، روزنامه نگاران، خبرنگاران و فعالان سیاسی اجتماعی و مدنی و نیز قاطبه مردم در این پهنه از جغرافیای اردبیل بزرگ هنوز در صد بیشتری از فراموش شدگان من در این استان محروم و کم برخوردار، از حقوق اولیه مثل آب آشامیدنی، بهداشت و درمان مناسب، جاده ها و راه های ایمن برخوردار نشده اند.

مجرد ادامه داد: در راس آن؛ راه آهنی که علیرغم گذشت حدود دو دهه پای هیچ قطاری را به دیار من باز نکرده است. پتروشیمی که هیچگاه دود سفید آن آسمان آبی اردبیل را نخراشیده است. منطقه ای از استان من بنام تجارت آزاد نشد هیچ؛ حتى اتصال مغان مستعد از این استان به منطقه آزاد استان همسایه و عزیزتر از جان، آذربایجان شرقي هم میسر نگردید.

نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان ها تصریح کرد: نرخ 50 درصدی بیکاری و حتی در برخی مناطق ۷۰ درصدی این منحنی شوم، پائین بودن درآمد 40 درصد از مردم استان از سرانه کشوری که از دلایل اساسی آن پائین بودن شاخص های اقتصادی از جمله تولید ناخالص داخلی و تعداد کم صنایع کارگاهی در منطقه است وقتی دردناك تر می شود که بدانیم در اقدامی تبعیض آمیز 50 درصد از کارگاه های کشور در پنج استان واقع شده است.

وی اضافه کرد: این همه اما زیبنده اردبیل نیست که حتی از سر تعارف هم که شده سر ایران است در کلام بزرگان و حافظ مشروطه و مرزدار همیشه هشیار این کهن سرزمین ایران نام.

مجرد تاکید کرد: آری من امروز سنت شکنی می کنم و نه تنها قصد ارائه درخواست بی حاصل و استمداد بی امداد از مسئولان، مدیران و وزیران کشوری ندارم که از طرف مردم ناامید از وعده های مستمر و توخالی مسئولان، از طرف نجيب ولی نعمتان خود در آذربایجان حامل رفع بیعت هستم.

نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان ها ادامه داد: رفع بیعت می کنم از وزیر و وزارتخانه راه که کشتار در جاده های استان فاقد بزرگراه من هم نتوانست بر حرکت لاک پشتی دو طرفه کردن مسیرهای مواصلاتی آن من جمله جاده ۲۲۰ کیلومتری اردبیل به مغان در شمال استان معروف به جاده مرگ و نیز عملیاتی کردن مسیر خطرناك اردبیل به خلخال و کوثر در جنوب بیافزاید.

وی ادامه داد: پس از حدود سه دهه انتظار برای انجام آن، حالا دیگر کمتر خانواده ای در مغان را می توان یافت که عضوی از آن در این جاده قربانی نشده باشد. ما بی پناه و بی پشتیبان نشسته ایم در حریم این جاده های بی پایان و هر روز شاهد پرپر شدن و به مقصد نرسیدن عزیزانمان هستیم. از سوی دیگر علیرغم گذشت حدود دو دهه هنوز از تكميل مسیر کوتاه راه آهن تا اردبیل هم عاجز مانده اند. چه دولت هایی که مژده صدای سوت قطار به ما دادند و قبل از آن سوت پایان عمر دولتشان دمیده شد.

وی بیان کرد: رفع بیعت می کنم از وزیر و وزارتخانه نیرو از آن جهت که علیرغم گذشت بیش از سی سال هنوز از تامین آب آشامیدنی برای ساکنان نجيب و سخت کوش شمال استان اردبيل عاجز هستند. این سونامی ویرانگر سرطان دستگاه گوارش که در مغان به راه افتاده است نتیجه بازی شما با جان بیش از سیصد و پنجاه هزار نفر از ساکنان این منطقه است.

مجرد افزود: رفع بیعت می کنم از وزیر و وزارتخانه كشاورزی که امروز از مغان که روزی آزمایشگاه کشاورزی خاورمیانه بود و دانش روز صنعت کشاورزی جهان توسط مستشاران کشاورزی بیش از ده کشور تراز اول دنیا در آن پیاده می شد جز لوح افتخارات كوبيده بر سینه دیوار چیزی نمانده است.

عضو شورای استان اردبیل تصریح کرد: رفع بیعت می کنم از آنها که با فراهم نیاوردن زمینه و عدم ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی، دسترنج کشاورزان منطقه ما را به جیب دلالان می ریزند و کشاورزان زحمت کش ما را خام فروش بار آورده اند.

عضو شورای شهر پارس آباد گفت: رفع بیعت می کنم از آنها که با بی تدبیری خود باعث شده اند کشاورزان ما در تمام مراحل کاشت و داشت و برداشت استرس فروش محصولات خود را در خواب و بیداری به همراه داشته باشند.

نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان ها تصریح کرد: رفع بیعت می کنم از وزارت بهداشت و درمان که عليرغم اذعان به وضعیت بحرانی سرطان در منطقه مغان از ایجاد مرکز غربالگری و پایش و پیشگیری از آن اقدامی نکرده است. رفع بیعت می کنم از آنها که پانصد هزار نفر انسان در مغان و مشگین شهر را لایق برخورداری از يك دستگاه MRI نمی دانند.

وی اظهار کرد: رفع بیعت میکنم از سازمان پراشتباه و پرحاشيه خصوصی سازی که با آزمون و خطا در واگذاری شرکت ها و واحدهای صنعتی در اقصی نقاط کشور باعث بروز مشکلاتی شده است. از جمله واگذاری پرحاشیه شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان. آیا کارشناسان کارناشناس این سازمان در حال رفرش برای فروش مجدد این شرکت به يك بخش خصوصی و یا شبه خصوصی دیگر هستند؟

مجرد بیان داشت: رفع بیعت می کنم از وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که سنگ افراشته های ۸۰۰۰ ساله «شهريئری» مشگین شهر، قلعه ۹۰۰۰ ساله اولتان، تپه باستانی نادرشاه اصلاندوز، کاروانسرای سنگی صائین، بازار و پل ها و حمام های تاریخی اردبیل، نقوش صخرهای مشیران، غارهای باستانی و آثار دیگر استان اردبیل از پهنه آذربایجان كبير در کنار جاذبه های طبیعی چون سلطان سبلان، ژئوپارك دومولی، رشته کوه های متعدد، آبهای گرم فراوان، جنگل های بکر، دریاچه ها و جاده های رویائی خلخال نتوانسته است علاقه و توجه آنها را برای قرار دادن این آدرس ها در مقاصد گردشگرهای داخلی و خارجی برانگیزد. در حالی که برخی از نواحی این استان تمام شرایط جغرافیائی و تاریخی تبدیل شدن به يك منطقه ویژه گردشگری را داراست اما هیچ قدمی برای مرتفع نمودن زیرساخت های لازم انجام نداده اند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی