;
رئیس شبکه روستاهای دوستدار کتاب کشور خبر داد تمدید مهلت ارسال آثار به هفتمین جشنوراه روستاهای دوستدار کتاب تا پایان دی ماه
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
سعید صوفی

صوفی از تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره روستاهای دوستدار کتاب تا پایان دی ماه خبر داد.

سعید صوفی نماینده استان مرکزی در شورای عالی استان ها و رئیس شبکه روستاهای و عشایر دوستدار کتاب در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها از تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره روستاهای دوستدار کتاب تا پایان دی ماه خبر داد.

وی با بیان اینکه هفتمین دوره «جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب» را در سطح روستاها و عشایر سراسر کشور با رویکرد مجازی برگزار می‌کند افزود: مجموعه فعالیت‌های فرهنگی ترویجی مرتبط با کتاب‌خوانی که با مشارکت‌های مردمی، نهادها و سازمان‌های فعال در میان روستائیان و عشایر اجرا شده یا برای اجرا در سال آینده برنامه‌ریزی شده است، می‌تواند نامزد شرکت در جشنواره باشد. در هر برنامه، اعم از اجرا شده یا پیش‌بینی شده، باید اهداف، شیوۀ اجرا، نهادهای مشارکت کننده و نحوه تأمین بودجه آن مشخص شود.

صوفی ادامه داد: با توجه به شرایط به وجود آمده در اثر همه‌گیری ویروس کرونا و فرصت‌های بیشتر مردم برای مأنوس شدن با کتاب و کتاب‌خوانی فعالان فرهنگی و مسئولان محلی در روستاها برنامه‌های تازه‌ای برای ترویج کتاب‌خوانی با استفاده از امکانات موجود در فضاهای مجازی طراحی، برنامه‌ریزی و اجرایی می‌کنند. از این‌رو، برنامه‌هایی که در روستاها با رویکرد مجازی در این روزهای کرونایی به اجرا گذاشته می‌شود در این دوره اهمیت پیدا می‌کنند و می‌توانند علاوه بر غنی کردن اوقات فراغت در الگوسازی و بهره‌گیری سایر روستاها تأثیرگذار باشد.

عضو ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب توضیح داد: با توجه به شرایط موجود بخش ویژه‌ای برای ارائه برنامه‌ها و مجموعه اقدامات روستاها در سال 1399 اضافه شده است و دبیرخانۀ اجرایی جشنواره در فرایند اجرایی آن اعم از محتوایی و شکلی، تغییراتی را به وجود آورده است و تلاش می‌کند برای حفظ سلامتی شهروندان، بخش عمده‌ای از فرایند اجرایی را به صورت الکترونیکی انجام دهد.

نماینده استان مرکزی در شورای عالی استان‌ها افزود: هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در سال ۱۳۹9 از سوی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و ستاد شهرها و روستاهای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت دستگاه‌ها و نهادهای مختلفی اعم از معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران، سازمان فرهنگی سازمان ملل متحد یونسکو، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، انجمن نویسندگان کودک و  نوجوان و نهادهای دیگر همکار برگزار می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای عالی استان ها تصریح کرد: روستاهای متقاضی شرکت در این جشنواره بر اسـاس فراخوان این دوره می‌توانند اقدامـات انجام‌شده، برنامه‌ها، مـدارک و مسـتندات خـود را کـه مبنـی بر فعالیت‌های مرتبـط بـا کتـاب و کتاب‌خوانی آن روستاسـت، بـا امضـای دهیـار و رئیـس شـورای اسلامی روسـتا، همراه بـا برگه‌های تکمیل‌شده به دبیرخانه اسـتانی جشـنواره کـه در ادارات کل فرهنـگ و ارشـاد اسلامی استان‌ها مسـتقر است و یا دبیرخانه مرکزی تهران ارسـال نمایند.

رئیس شبکه روستاهای و عشایر دوستدار کتاب بیان کرد: کمیسیون ملی یونسکو، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، انجمن علمی کتابداری و اطاع رسانی ایران، انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، اتحادیه ناشران و کتابفروشان و شبکه روستاها و عشایر دوستدار کتاب از همکاران برگزاری هفتمین دوره جشنواره روستاهای دوستدار کتاب هستند.

دریافت فراخوان هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب 1399

تمدید مهلت ارسال آثار: 30  دی‌ماه 1399

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۸۶۱۳۲۴- ۰۲۱۸۸۳۴۲۹۸۰-۰۲۱۸۸۳۴۲۹۷۹

آدرس: «دبیرخانه مرکزی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب» ـ تهران ـ خیابان شهید مطهری ـ خیابان فجر (جم سابق) ـ شماره ۷ ـ ساختمان فجر ـ طبقه ۵ کد پستی ۱۵۸۹۷۴۳۱۱۱

پست الکترونیک: bookpromotion.ir@gmail.com

تمامی برگه‌های خام و دستورالعمل‌های اجرایی در سایت www.bookpromotion.ir قابل دریافت است

پایان پیام/

شبکه های اجتماعی
;