نماینده استان مازندران در شورای عالی استان ها: عملکرد مسئولین مازندران در بحث مدیریت زباله قابل قبول نیست!
يکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸
سید مقیم مقیمی

سید مقیم مقیمی گفت: شهرداری ها برای تعیین مکان دفن زباله مشکل دارند. طبق قانون دولت باید مکان دفن زباله را مشخص کند و در اختیار شهرداری ها قرار دارد.

سید مقیم مقیمی نماینده استان مازندران در شورای عالی استان ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها بحث زباله را یکی از مشکلات اساسی استان متبوعش اعلام کرد و اظهارداشت: مسئولین در بحث زباله استان مازندران عملکرد قابل قبولی ندارند.

وی با بیان اینکه مازندران استانی توریستی است و در ایام تعطیلات از سراسر کشور به این استان سفر می کنند گفت: بسیاری از زباله هایی که در استان مازندران درایام تعطیلات بر روی دست شهرداری می ماند برای مسافران است.

مقیمی خاطرنشان کرد: این درحالی است که اعتبارات مدیریت زباله مازندران، استانی است و بایستی به صورت ملی در نظر گرفته شود؛ چرا که خدماتی که ارائه می شود خدمات ملی است.

نماینده استان مازندران در شورای عالی استان ها افزود: شهرداری ها برای تعیین مکان دفن زباله مشکل دارند. طبق قانون دولت باید مکان دفن زباله را مشخص کند و در اختیار شهرداری ها قرار دارد ولی تاکنون این قانون اجرایی نشده است و دراین زمینه هیچ همکاری با شهرداری های مازندران صورت نگرفته است.

مقیمی ادامه داد: در بابل در یک منطقه جنگلی بکر به نام انجیل سی زباله ها دفن می شود. شیرابه های این زباله ها منابع زیر زمینی 13 روستای همجوار را آلوده کرده است. که باعث ایجاد بیماری برای اهالی روستا شده است.

عضو هیات رئیسه شورای عالی استان ها در ادامه تاکید کرد: پیش تر زباله های آمل را در جنگل دفن می کردند ولی درحال حاضر در مسیر جاده هراز زباله ها بالای یک کوه دفن می کنند که تا چندین کیلومتر بوی بد زباله به مشام می رسد.

وی با بیان اینکه در بحث زباله مسئولین ما خود را به خواب زده اند تصریح کرد: مافیای زباله در کشور وجود دارد که به صورت انحصاری فعالیت می کنند و اجازه فعالیت به پیمانکاران کوچک نمی دهند.

مقیمی در پایان سخنان خود از مسئولین خواست تا مازندران را دریابند و مشکلات مازندران را پیگیری و رفع کنند و به این استان نگاه ویژه ای داشته باشند.

پایان پیام/2   

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی