رئیس شورای عالی استان‌ها درخواست کرد: شوراهای استان و شهرستان از تمام امکانات در اختیار برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات استفاده کنند
سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۸
دبیری

دبیری با تأکید بر اهمیت مشارکت پرشور مردم در انتخابات پیش‌رو، گفت: از شوراهای استان، شهرستان و بخش می‌خواهم از تمام امکانات و ظرفیت‌های در اختیار برای تسهیل در فرایند برگزاری انتخابات، افزایش مشارکت و اقناع مردم برای رأی دادن و انتخاب نمایندگان کاردان استفاده کنند.

شهرام دبیری رئیس شورای عالی استان‌ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها با تاکید بر اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت در انتخابات حق و وظیفه ماست و باید برای اعتلای نظام اسلامی و کشور عزیزمان ایران در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری شرکت کنیم.

وی با اشاره به تاثیر انتخابات در تعیین سرنوشت کشور گفت: در هر دوره از انتخابات چشم جهانیان به صندوق‌های رای نظام جمهوری اسلامی دوخته شده است تا مشارکت مردم را رصد کنند. بنابراین این وظیفه بر گردن ماست که با مشارکت حداکثری این نکته را ثابت کنیم که مردم همچنان معتقد به صلاحیت نظام اسلامی و پایبند آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب هستند.

دبیری انتخابات را نوعی حق مدنی و شهروندی دانست و تصریح کرد: مجموعه دولت و نظام حاکم به نمایندگی از مردم برای اداره بهینه کشور ایجاد شده است و با استقرار نظام مردم سالار در ایران به ما حقی اعطا شده است که قابل ابطال نیست. این حق شامل انتخاب نماینده برای اداره بهتر کشور است و ما با رای دادن این حق را به دست می‌آوریم. بنابراین شرکت نکردن در انتخابات به معنی استفاده نکردن از این حق مدنی و شهروندی است.

رئیس شورای عالی استان‌ها تصریح کرد: هرچند مشکلات زیادی وجود دارد و برخی از نمایندگان با وعده‌های دروغین و عملکرد بد مردم را ناامید کرده‌اند اما مجموعه نظام در این چند دهه عملکرد مثبتی داشته است و مردم می‌توانند با انتخاب افراد صالح و کارآمد، افرادی را به مجلس بفرستند که اتفاقات مثبت بیشتری رخ دهد.

وی خطاب به نامزدهای ورود به مجلس گفت: از تمام نامزدهای ورود به مجلس انتظار داریم با صداقت و برای رضای خدا و حل کردن مشکل مردم در این راه گام بگذارند و از دادن وعده‌های غیر عملی پرهیز کنند. نامزدها نباید با عملکرد بد خود مردم را از نظام و انقلاب دلسرد کنند. این کار نوعی خیانت و نفاق است.

دبیری با اشاره به گستردگی شبکه شورایی در سراسر کشور گفت: از آنجایی که شوراها نیز منتخب مردم هستند اهمیت انتخابات را بیش از همه درک می‌کنند و از این رو به عنوان رئیس شورای عالی استان‌ها از شوراهای اسلامی سراسرکشور از جمله شوراهای اسلامی استان، شهرستان و بخش می‌خواهم از تمام امکانات و ظرفیت‌های در اختیار برای تسهیل در فرایند برگزاری انتخابات، افزایش مشارکت و اقناع مردم برای رای دادن و انتخاب نمایندگان کاردان استفاده کنند و از زیر مجموعه‌های خود نیز بخواهند که چنین کنند.

رئیس شورای عالی استان‌ها تصریح کرد: ما می‌خواهیم از طریق روش‌های نوین و مردم سالارانه کشورمان را آباد کنیم و یکی از راه‌ها همین انتخابات است. از این رو شوراها باید تمام تلاش خود را بکنند تا انتخاباتی پر شور داشته باشیم. چرا که هر چه انتخابات پرشورتر باشد رقابت انتخاباتی سخت‌تر می‌شود و انتخاب شدگان افراد کارآمدتری خواهند بود.

وی افزود: ورود افراد کارآمد به مجلس به معنی مجلس پویاتر، قوی‌تر و نخبه‌تر است که در نهایت موجب تدوین و تصویب قوانین بهتر می‌شود و مشکلات بیشتری را حل می‌کند.

دبیری اضافه کرد: از این رو از تمام علاقه مندان به نظام و انقلاب برادرانه می‌خواهم از هیچ تلاشی برای افزایش مشارکت در انتخابات کوتاهی نکنند و با بیان دستاوردهای نظام رضایت مردم را جلب کنند تا بتوانیم سیستم سیاسی پویاتر و کارآمد تری داشته باشیم.

پایان پیام/

 

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی