آقامیری: تعطیلی مدارس در زمان آلودگی هوا از پایه غلط است/ به جای مدارس، ادارات تعطیل شوند
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۴
آقامیری

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای عالی استانها با اشاره به تعطیلی مکرر مدارس در زما‌ن آلودگی هوا توسط کمیته اضطرار آلودگی هوا گفت: تعطیلی مدارس اثرات بدی را در ارتباط با تحصیل دانش‌آموزان دارد و باید به جای مدارس ادارات تعطیل شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، حجت‌الاسلام‌ سید محمد آقامیری؛ رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای عالی استانها، در یکصد و نود و هفتمین جلسه شورای شهر تهران به وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان اشاره کرد و گفت: ارزیابی‌ها از وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان نشان می‌دهد که ما در این زمینه با افت تحصیلی روبرو بوده‌ایم و این افت حدود ۳۰ درصد بوده است. 

وی تصریح کرد: متأسفانه به محض آلودگی هوا کمیته اضطرار تصمیم به تعطیلی مدارس می‌گیرد و این دیدگاه و نگاه از پایه خراب و اشتباه است. 

آقامیری با بیان اینکه نباید بگذاریم مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شوند؛ تصریح کرد: به جای اینکه مدارس را در زمان آلودگی هوا تعطیل کنیم برخی ادارات تعطیل شوند و قطعاً این مسئله لطمه کمتری را به مردم خواهد زد. 

عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه تعطیلی مدارس در زمان آلودگی هوا کار بسیار غلطی است، خاطرنشان کرد: انتظار داریم مسئولان نسبت به این موضوع نگاهشان را عوض کنند. چرا که تجربیات زیادی را ما در زمان کرونا در ارتباط با تحصیل دانش‌آموزان در فضای مجازی داشتیم. در آن زمان شاهد بودیم که دانش‌آموزان با افت تحصیلی شدیدی روبرو شدند. 

وی همچنین به پیشنهاد خود در ارتباط با طرح ترافیک جدید تهران اشاره کرد و افزود: از هفتم آبان ماه امسال بنده در ارتباط با این موضوع توضیحاتی را مطرح کردم که با گذشت چند هفته هنوز از سوی شهرداری تهران و معاونت حمل و نقل ترافیک درخصوص این طرح، پاسخی نیامده و انتظار می‌رود که هر چه سریع‌تر نسبت به این موضوع پاسخ خود را ارائه دهند.

 

پایان پیام/

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی