نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان‌ها: برای ساخت هر سازه‌ای در شهر باید قانون حمایت از حقوق معلولان اعمال شود
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۴
فلاح

فلاح با بیان اینکه معلولان و جانبازان حق دارند مانند سایر شهروندان از امکانات شهری به آسانی استفاده کنند، گفت: ساختمان‌های تجاری، اداری، آموزشی که در حال ساخت است باید قوانین مناسب‌سازی در آن رعایت شود.

محمدرضا فلاح عضو شورای شهر اصفهان و نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان‌ها، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها با گرامیداشت روز جهانی معلولان اظهار کرد: در کنار افراد معلول، شهر معلول هم داریم، یعنی شهری که از جهات مختلف کم و کاستی‌هایی دارد.

وی افزود: معلولان و جانبازان نیازمند حضور در مراکز تفریحی و فرهنگی و گردشگری هستند و حق دارند به آسانی و مانند سایر شهروندان از امکانات شهری استفاده کنند، اما اکثر این مراکز مناسب حضور توان یابان نیستند.

عضو کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: وضعیت پارک‌ها، بانک‌ها و به ویژه عابربانک‌ها برای معلولان مناسب سازی نشده است. گویی در طراحی و ساخت مراکز خدمات اصلا به این فکر نشده است که ممکن است فرد معلولی بخواهد از این امکانات استفاده کند. بنابراین باید پرسید در این زمینه چه اقداماتی انجام شده است؟

عضو شورای شهر اصفهان تصریح کرد: این در حالی است که جامعه ایران یک جنگ 8 ساله را پشت سر گذاشته است و افزون بر معلولان تعداد زیادی جانباز دارد که برای دفاع از این کشور از جان و سلامتی خود مایه گذاشته‌اند. از این رو ما در بحث مناسب سازی معابر و ساختمان‌ها باید جزو کشورهای پیش‌رو باشیم.

نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه مناسب سازی یکی از اقدامات ابتدایی است که باید برای معلولان انجام شود، گفت: تأمین مسکن، اشتغال، تحصیل، حمل و نقل، تفریح، استفاده از اماکن عمومی و مناسب‌سازی پیاده روها باید برای معلولان مورد توجه قرار گیرد.

وی تأکید کرد: ساختمان‌های تجاری، اداری، آموزشی که در حال ساخت است باید قوانین مناسب‌سازی در آن رعایت شود، همه ادارات نیز قانون حمایت از حقوق معلولان که توسط مجلس مصوب شده را با حساسیت دنبال کنند.

انتهای پیام/

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی