پیام رئیس شورای عالی استان‌ها به مناسبت دهم آذر؛ روز مجلس
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۸
سروری

پرویز سروری رئیس شورای عالی استان‌ها در پیامی به مناسبت روز مجلس بر همکاری و تعامل این دو نهاد برخواسته از رأی مردم تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها، متن پیام بدین شرح است:

 

بسمه تعالی

 

مقام معظم رهبری: «پایبندی کامل به قانون اساسی و تکالیف آن، یکی از شاخص‌های نماینده انقلابی است.»

 

دهم آذرماه، مصادف با سالروز شهادت آیت‌الله سید حسن مدرس و نامگذاری آن به عنوان روز مجلس، نشانی از الگوی ارزشمند استقامت و ایثار این روحانی عالم و مجاهد و تلاش برای رفع مسائل مردم را نشان می‌دهد.

 

مجلس، عصاره مردم‌سالاری و خانه ملت است و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نقش بی‌بدیلی در ریل‌گذاری روند پیشرفت و توسعه کشور دارند.

 

شورای عالی استان‌ها و مجلس هر دو، برخواسته از آرای مردم هستند؛ مجلس پارلمان ملی و شورای عالی استان‌ها پارلمان محلی کشور محسوب می‌شوند که قطعاً هم‌افزایی و تعامل آن‌ها می‌تواند در حل مسائل کشور و مشکلات مردم بسیار کارگشا باشد.

 

نمایندگان مردم در جامعه شورایی کشور همواره این آمادگی را دارند تا یاری‌گر نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در راستای بهبود وضعیت مردم باشند و متقابلاً از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی نیز این انتظار وجود دارد که شرایط قانونی را برای ارتقای جایگاه شوراها فراهم آورند که البته خدا را شاکریم تعامل مثبت و سازنده‌ای میان شورای عالی استان‌ها و مجلس شورای اسلامی شکل گرفته که زمینه‌ساز اتفاقات مثبتی بوده که به فضل الهی ادامه خواهد داشت.  

 

جا دارد از مجلس محترم به دلیل تصویب ۴ موضوع مرتبط با شوراها و مدیریت شهری در برنامه هفتم توسعه تشکر ویژه داشته باشم و همچنین امیدوارم با حضور پرشور مردم در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی، بار دیگر شاهد شکل‌گیری مجلسی انقلابی و کارآمد باشیم.

 

اینجانب به نمایندگی از جامعه بزرگ و ۱۲۶ هزارنفری شورایی کشور و با گرامیداشت یاد و نام عالم مبارز و حق‌طلب آیت‌الله شهید مدرس، روز مجلس را به شما نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و برادر عزیزم جناب دکتر قالیباف تبریک عرض نموده، برایتان از خداوند متعال، سلامتی و توفیق روزافزون خواستارم.

 

پرویز سروری؛ رئیس شورای عالی استان‌ها

 

پایان پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی