پیام رئیس شورای عالی استان‌ها به مناسبت هفتم آذر؛ روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران
سه‌شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۴
سروری

پرویز سروری رئیس شورای عالی استان‌ها به مناسبت هفتم آذر، روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیامی صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استانها، متن پیام بدین شرح است:

 

بسمه تعالی

مقام معظم رهبری: «نیروی دریایی در خط مقدم دفاع از کشور است.»

هفتم آذرماه، یادآور حماسه ماندگار و کم‌نظیر دریادلان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و چهل و سومین سالگرد عمليات غرور آفرين مرواريد در سال 1359 است. عملياتی که با ايثار نيروی دريایی ارتش، تنها 67 روز پس از آغاز جنگ تحميلی، طومار نيروی دريايی عراق را برای همیشه در هم پيچيد.

اين مهم در حالی بود که ايران با مجاهدت نيروی دريایی و اسکورت ده هزار کشتی و نفتکش، هيچ گاه با توقف صادرات نفت و واردات کالاهاي خود در طول جنگ مواجه نشد و اجازه نداد علاوه بر جنگ نظامی، جنگ اقتصادی نيز بر ايران عزيزمان تحميل شود.

در اين سال‌ها نيروی دريایی ارتش جمهوری اسلامی ايران همچون نهالی جوان رشد کرد و به درختی تناور در عرصه دفاع از آب‌های نيلگون ايران و حفظ منافع کشورمان در آب‌های بين المللی بدل شده، درخت تناوری که ديگر حوزه ماموريتی خود را خليج فارس و دريای عمان نمی‌داند و هزاران کيلومتر دورتر از ساحل خودی به دفاع از امنيت و منافع اقتصادی کشور می‌پردازد.

این دستاوردها بی‌شک، مرهون حماسه جهاد و شهادت رزمندگان و شهيدان اين نيرو و عزم و اراده راسخ فرماندهان و آحاد مديران و کارکنان آن در شکل‌دهي به سازماني مقتدر، روزآمد و متناسب با استانداردهاي مورد انتظار است.

اینجانب با گرامیداشت یاد شهدای والامقام ناوچه موشک‌انداز پیکان در نبرد قهرمانانه مروارید در مصاف با نیروی دریایی دشمن بعثی در هفتم آذر ماه 1359، روز نیروی دریایی را به فرماندهی معظم کل قوا، فرماندهان و کارکنان متعهد، مؤمن و انقلابی نیروی دریایی‌ارتش جمهوری اسلامی ایران تبریک گفته و آرزوی توفیق و سربلندی آنان برای ادامه مسیر دفاع و صیانت از این مرز و بوم را از خداوند متعال مسئلت خواستارم.

پرویز سروری؛ رئیس شورای عالی استان‌ها

 

پایان پیام/

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی