نماینده استان کرمان در شورای عالی استان ها: تسهیلات کم بهره به کشاورزان جنوب کرمان هم تعلق گیرد/ احداث سد در شهر رمشک، ضروری است
چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۷
خارایی

خارایی گفت: اکثر مردم جنوب کرمان، کشاورز هستند اما چندان نتوانسته‌اند از وام کم بهره، بهره‌ای ببرند و از دولت محترم تقاضا دارم تا تسهیلات با سود پایین در اختیار این عزیزان نیز قرار داده شود.

خداداد خارایی نماینده استان کرمان در شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها با تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران باوفایش، گفت: هیچ کشوری حق اظهار نظر راجع به تمامیت ارضی ایران و جزایر سه‌گانه را ندارد و در این موضوع هیچ‌گونه تعارفی وجود ندارد و بهتر است سایر کشورها در این امور مداخله و اظهار نظر نکنند.

وی در ادامه به بخشی از مسائل و مشکلات منطقه جنوب کرمان پرداخت و اظهار داشت: صدور پروانه بهره‌برداری از چاه‌های کشاورزی به نام فرم شماره یک، به کندی صورت می‌گیرد و در کما است و کشاورزان به این موضوع معترض هستند و لازم است هر چه سریع‌تر نسبت به این امر، ساماندهی صورت گیرد.

نماینده استان کرمان در شورای عالی استان‌ها خاطرنشان کرد: صدور اسناد کشاورزی، اراضی و باغی در جنوب کرمان تسریع شود تا کشاورزان بتوانند از تسهیلات کشاورزی، به شکل آسان‌تر استفاده کنند.

خارایی بیان داشت: از آن جا که اکثر مردم جنوب کرمان، کشاورز هستند اما چندان نتوانسته‌اند از وام کم بهره، بهره‌ای ببرند و اغلب وام‌های با سود بالای ۱۸ درصد دریافت می‌کنند و از دولت محترم تقاضا دارم تا تسهیلات با سود پایین در اختیار این عزیزان نیز قرار داده شود تا بتوانند به کار خود ادامه دهند و متضرر نشوند.

وی از معادن جنوب کرمان هم سخن گفت و عنوان کرد: مردم، هیچ سود و سهمی از این معادن ندارند و باید سهم مردم از معادن لحاظ شود تا هم به اشتغال جوانان منطقه کمک کند و هم مردم سهمی از آن ببرند.

خارایی در پایان از مسئولان وزارت نیرو درخواست کرد تا با احداث سد در شهر رمشک، از هدررفت آب‌های بالادستی جلوگیری کرده و مشکل آب این منطقه نیز رفع شود.

 

پایان پیام/

اخبار برگزیده
آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی