رئیس شورای عالی استان ها در واکش به حوادث اخیر کشور: برخی سلبریتی ها و شبکه های خدماتی، مداخله گر نظم اجتماعی شدند
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵
سروری

رئیس شورای عالی استان ها به تحرکاتی که از سوی سلبریتی ها و برخی شبکه های خدمت رسان همچون دیجی کالا، دیوار و اسنپ در اتفاقات اخیر صورت گرفته، واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، پرویز سروری رئیس شورای عالی استان ها، در نود و سومین جلسه صحن شورای شهر تهران و در وقت ایراد تذکر خود در صحن با بیان اینکه روز گذشته در ششمین شنبه امید و افتخار شاهد یکی از بهترین روزهای زندگی خود بودیم، خاطرنشان کرد: روز گذشته تغییر کاربری منطقه جنگ افزار سازی وزارت دفاع و پشتیبانی توانست ۱۶ هکتار به سرانه های شهری و ۱۱ هکتار به سرانه آموزشی، ورزشی، فضای سبز و غیره در منطقه ای که فقر سرانه داشتیم اضافه کند و همچنین ۶ هکتار برای ساخت دو هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی اختصاص یافت که جای تقدیر دارد.

وی ادامه داد: روزهای خوبی برای شرق تهران در پیش است؛ دوشان تپه نیز در شرق تهران قرار دارد که به زودی  این منطقه نیز به سرانه های مختلف شهری تهران اضافه می شود. ضمن آنکه اجرایی شدن این پروژه می تواند گشایش های ترافیکی عظیمی را در منطقه ایجاد کند و موجب کوتاهی فواصل شرق و غرب، جنوب و شمال پایتخت باشد.

سروری با بیان اینکه امیدواریم منطقه محروم ۱۳ با این اقدامات با گشایش های جدی روبه رو شود، گفت: ماده ۱۵ قطعی شده و افزایش طبقات در بافت فرسوده دورنمای بسیارخوبی را در ساخت و ساز نشان می دهد.

به گفته وی، شورا و شهرداری تلاش می کنند با وجود مشکلات ایجاد شده در دوره قبلی مدیریت شهری، خدمات را از نظر کمی و کیفی افزایش دهند اما ما شاهد هستیم، در حالی که مجموعه شورا و شهرداری با تمام مشکلاتی که در 4 سال گذشته بوجود آمده بود و باعث شده بود که مردم از خدمات زیادی محروم بشوند برخی ها تحت عنوان اعتراض، تهران را بستر اغتشاشات کرده اند.

رئیس شورای عالی استان ها با اشاره به شلوغی روزهای اخیر، گفت: ما اعتراض را حق قانونی تلقی میکنیم اما برخی افراد اعتراض را به سمت اغتشاش بردند و به خدمات شهری حمله کردند که این به معنای حمله به مردم است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد که برای تأمین هر اتوبوس پنج میلیارد تومان هزینه می شود، اما با این حال، ۴۹ اتوبوس در تهران خسارت جدی دیده اند و در مهرماه که به دنبال آن هستیم ظرفیت را افزایش دهیم این تعداد اتوبوس ها از چرخه خدمت رسانی خارج شدند.

سروری ادامه‌ داد: بیش از ۶۵۰ مخزن زباله، 1850 تابلوی ترافیکی، 2500 متر نرده، ۱۰۱ ایستگاه اتوبوس، ۲۱ چراغ راهنمایی و دو پل مکانیزه در روزهای اخیر با خسارت روبه رو شدند.

وی با اشاره به انجام مطالعات فراوان در خصوص تکثر قومیتی اظهار داشت: این تکثر قومیتی در ایران نه تنها موجب اختلاف نشده بلکه اتحاد را به دنبال داشته است اما دشمنان به دنبال این هستند که اعتراض را به اغتشاش و درگیری های مسلحانه تبدیل کنند و صفا و صمیمیت و اتحاد مردم را از بین ببرند.

رئیس شورای عالی استان ها افزود: اینکه در زاهدان اسلحه بین مردم تقسیم می کنند یعنی به دنبال این هستند که تفرقه و درگیری و کینه بین مردم ایجاد کنند و می‌خواهند تجربه لیبی را در ایران تکرار کنند، اما این خواسته، خواب سنگینی است که محقق نخواهد شد.

 

سلبریتی‌ها چگونه به خود اجازه می‌دهند امنیت کشور را نشانه بروند؟

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به حمایت سلبریتی ها از اغتشاشات اخیر عنوان کرد: سلبریتی‌ها چگونه به خود اجازه می‌دهند امنیت کشور را نشانه بروند؟

سروری افزود: سلبریتی ها و افرادی که از خوان این ملت به محبوبیت رسیده اند چگونه به خود اجازه می دهند که امنیت کشور را نشانه بروند؛ چرا مسئولان در این زمینه کوتاهی می کنند و مردم می خواهند که به این موضوعات رسیدگی کنند.

رییس شورای عالی استانها خاطر نشان کرد: شبکه هایی همچون دیجی کالا، دیوار و اسنپ چگونه به خود اجازه می دهند اقداماتی خلاف امنیت انجام دهند و تا با مداخله گری منفی وارد شوند تا نظم اجتماعی با تهدید مواجه شود.

سروری در پایان اظهار داشت: من یقین دارم با آمادگی ملت ایران و امنیت مستقر در کشور شاهد این خواهیم بود که به اعتراضات پاسخ داده خواهد شد و ایران گل سر سبد امنیت در منطقه و دنیا خواهد بود.

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی