نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها: جاده جم - سیراف با نقاط حادثه‌خیز و مرگ آفرین رها شده است
سه‌شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۹
رمضانی

رمضانی با اشاره به نقاط پرخطر و حادثه‌خیز جاده جم - سیراف گفت: این جاده یکی از پرترددترین راه‌های جنوب استان بوشهر است با این وجو تلاشی برای بهسازی این جاده نمی‌شود.

حسن رمضانی نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها اظهار داشت: محور جم – سیراف در جنوب استان بوشهر چندین ماه است که مورد بی توجهی متولیان امر قرار گرفته و روزانه شاهد حوادث تلخ جاده‌ای در این محور هستیم.

رمضانی افزود: محور دو بانده و کوهستانی جم_ سیراف که در دو دهه گذشته به طول ۳۵ کیلومتر  به منظور دسترسی کارکنان شاغل در حوزه پارس جنوبی احداث شده است، امروز یکی از پر ترددترین محورهایی است که با اتصال به محور جم_ فیزوز آباد، جنوب استان بوشهر را به مرکز استان فارس متصل می‌کند.

وی با انتقاد از بی توجهی به ایمن سازی جاده‌ای این محور ادامه داد: این محور به دلیل کوهستانی بودن، پیج های تند و شیب های طولانی، در شرایط عادی نیز برای رانندگان خطرآفرین است چه رسد به شرایطی که نقص جاده‌ای آن نیز به حال خود رها شود.

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها اضافه کرد: این محور در بسیاری از نقاط به‌ویژه در پیچ‌ها دارای فرورفتگی و نشست آسفالت و پدید آمدن موج‌های بسیار خطرناک شده است که در سرعت کم نیز کنترل ماشین از دست راننده خارج می‌شود و متاسفانه خسارات جانی و مالی به بار می‌آورد.

رمضانی بیان داشت: توجیه کمبود اعتبارات برای ترمیم چند متر آسفالت در این محور که سبب از دست رفتن جان رانندگان می‌شود قابل پذیرش نیست و بر اساس تبصره ۳ ماده ۱۴ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب سال ۱۳۸۹ بسیاری از حوادثی که در این محور رخ می‌دهد به طور مستقیم نقص راه محسوب می‌شود که اصلاح آن بر عهده راهداری شهرستان‌های جم و کنگان به عنوان متولیان راه است.

وی هشدار داد: در صورت عدم اصلاح نقایص این محور، رانندگان می‌توانند در صورت بروز حادثه، بر اساس این تبصره و ماده قانونی، مدعی دستگاه‌های متولی باشند.

رمضانی با تاکید بر توجه بیشتر راهداری از معاون عمرانی فرمانداری های جم و کنگان درخواست کرد تا به همراه روسای راهداری این دو شهرستان از بخش‌های دارای نقص این محور بازدید و در اسرع وقت نسبت به ترمیم آن تصمیم‌گیری شود.

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها گفت: هیچ مسئولیتی بالاتر از حفظ جان افراد نیست و  شرکت‌های مستقر در حوزه پارس جنوبی اعم از نفت و گاز و پتروشیمی که روزانه نیروهای پر تعداد آنها در این محور در حال رفت و آمد هستند می‌بایست به کمک راهداری شهرستان‌های جم و کنگان بیایند.

پایان پیام/

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی