نسخه جدیدی از طرح مدیریت یکپارچه شهری به مجلس شورای اسلامی فرستاده شد
يکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۸
سروری

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: طرح جدیدی از مدیریت یکپارچه شهری در شورای ششم با استفاده از هسته‌های کوچک‌تر اما با قابلیت بالا به مجلس شورای اسلامی ارائه شد و تلاش می‌شود این قابلیت‌ها ارتقا یابد که شوراها و شهرداری‌ها امکان پذیرش این طرح را داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، پرویز سروری شامگاه شنبه در پایان سفر خود به استان سمنان بیان کرد: شورای ششم تازه شکل گرفته است و به همین دلیل طرحی به مجلس نداده، بلکه طرح های قبلی در صف انتظار که شامل ۹ طرح بود را بررسی کرده و از این میان ۶ طرح را تایید و به مجلس شورای اسلامی ارسال کرده است.

وی افزود: طرح مدیریت یک پارچه شهری از جمله طرح‌هایی است که دوره‌های قبل به دلایل منطقی در مجلس به تایید نرسید.

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: اکنون امکان‌یابی و استعدادیابی در سطح کشور انجام می شود و در شهرهایی که ظرفیت اجرای مدیریت یکپارچه شهری را داشته باشد، این طرح با تفاهم دولت اجرا می‌شود. 

وی به ایرنا گفت: اکنون تهران این ظرفیت را دارد و شهرهای بزرگی مانند مشهد و اصفهان نیز گزینه‌های مناسبی هستند، اما به بررسی و کارشناسی‌های جدی‌تر نیاز است که با دولت به صورت اجرایی وارد طرح شویم.

لایحه مدیریت یکپارچه شهری برای تصویب به مجلس شورای اسلامی فرستاده شده است.

قرار است این طرح به صورت آزمایشی در تهران اجرا شود و سپس در کلان شهرهایی مانند مشهد و اصفهان به اجرا درآید و شورای عالی استان‌ها معتقد است اکنون تهران ظرفیت اجرای این طرح را دارد.

هدف لایحه مدیریت شهری به منظور حذف موازی کاری و بروکراسی اداری در برخی از ادارات است و می تواند به مثابه پایانی بر سردرگمی شهروندان در سازوکارهای اداری قلمداد شود.

بر اساس این طرح، تمامی نهادها موظف هستند در چارچوب یک ساماندهی اصولی و مدون به سامانه مدیریتی شهری پاسخگو باشند.

 

پایان پیام#

آخرین مطالب
شبکه های اجتماعی