;
معرفی نمایندگان ۱۸ استان برای عضویت در شورای عالی استان ها
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰
رضایی

مدیرکل روابط عمومی شورای عالی استانها، از معرفی نمایندگان ۱۸ استان شامل ۴۳ نفر برای عضویت در شورای عالی استان ها خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، حسن رضایی مدیرکل روابط عمومی شورای عالی استان‌ها  با توضیح درباره آغاز دوره جدید این شورا و انتخابات آن گفت: در حال حاضر ۱۸ استان نمایندگان خود را برای عضویت در شورای عالی استان‌ها معرفی کرده‌اند و پس از معرفی نمایندگان تمامی استان‌ها، اولین جلسه دوره ششم آغاز خواهد شد.

وی با تشریح استان‌هایی که نمایندگان خود را برای عضویت در این شورا معرفی کرده‌اند، بیان کرد: تاکنون استان‌های اردبیل، خراسان شمالی، رضوی، جنوبی، تهران، البرز، زنجان، سمنان، همدان، هرمزگان، قم، قزوین، بوشهر، مرکزی، یزد، گیلان و اصفهان نمایندگان خود را به شورا معرفی کرده‌اند.

مدیرکل روابط عمومی شورای عالی استان‌ها افزود: مجموعاً ۴۳ نفر از ۷۵ عضو شورا معرفی شده‌اند و بنا بر رویه سال‌های گذشته، اولین جلسه رسمی ششمین دوره نیز احتمالاً اوایل دی ماه و با نظر وزارت کشور برگزار می‌شود.

رضایی تصریح کرد: در این جلسه که با حضور وزیر کشور برگزار می‌شود، هیئت رئیسه دوره ششم شورای عالی استان‌ها مشخص خواهد شد.

وی بیان کرد: در سراسر کشور ۱۲۶ هزار نفر عضو جامعه شوراهای شهر و روستا داریم که ۷۵ نفر از آنها عضو شورای عالی استان‌ها هستند.

مدیرکل روابط عمومی شورای عالی استان‌ها ادامه داد: یکی از وظایف این شورا نیز بردن طرح به مجلس شورای اسلامی است و مصوبات ما نیز لازم‌الاجرا خواهد بود.

 

منبع: خبرگزاری مهر 

شبکه های اجتماعی
;