;
نماینده شورای شهر قدس در شورای استان تهران کمبود آب جمعیت 500 هزار نفری شهر قدس را تهدید می کند
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰
قیومی

قیومی با اشاره به کمبود آب در شهر قدس گفت: با توجه به پایین رفتن سطح آب های زیرزمینی کمبود آب جمعیت 500 هزار نفری این شهر را تهدید می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع درسانی شورای عالی استان ها، محمدباقر قیومی، با انتقاد از نبود سیستم آبرسانی پایدار آب شهری در شهر قدس گفت: شهر قدس در حال حاضر بیش از ۴۰ چاه آب دارد اما به دلیل کمبود بارش نزولات آسمانی  عمق چاه ها بسیار زیاد شده است و با توجه به تراکم بالای جمعیت و وجود نیترات هایی که به آب های زیرزمینی راه پیدا کرده، خطراتی برای مردم به همراه دارد.
وی افزود: اگر نتوانیم به سیستم پایداری آب جاری و سد راه پیدا کنیم در صورت بروز حادثه همچون زلزله و ایجاد اختلال در سیستم های خدمات رسانی، در شهر هیچ  آبی برای این جمعیت ۵۰۰ هزار نفری نداریم،  البته اقداماتی در این راستا انجام شده، همچون اختصاص سهمیه آب  ۱۰۰ لیتر در ثانیه، اما امید است این عدد افزایش یابد.
قیومی به تداوم مشکل نبود فاضلاب شهری در شهرقدس اشاره کرد و با تاکید بر اینکه این مشکل باعث نارضایتی شهروندان شده است، به ایسنا گفت:  از سوی دیگر فرسودگی سیستم لوله کشی شهری سبب شده که هر روز شاهد ترکیدگی لوله ها در شهر باشیم که این مسئله علاوه بر اینکه باعث بروز مشکلات برای شهروندان شده، موجب هدر رفت آب می شود و باید مسئولان آبفا نسبت به نوسازی لوله های آب اقدام کنند.

پایان پیام/

شبکه های اجتماعی
;